Významné události

Reprezentační ples AGELu nadchl

3. 2. 2017

Během slavnostního večera členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Fresh Agency, Ing. Tomáš Želazko

Populární zpěváci, tančící a dobře se bavící zaměstnanci, skvělá nálada, dobré jídlo – i to byl již devátý reprezentační ples skupiny AGEL. Do pražských barrandovských ateliérů, v nichž se za 80 let vytvořilo přes 2600 českých i zahraničních filmů, přijelo na ples 850 zaměstnanců skupiny AGEL se svými rodinnými příslušníky, nebo vzácní hosté jak z České republiky, tak ze Slovenska. Ples zahájil orchestr BOOM!BAND Jiřího Dvořáka, který poté po celý večer doprovázel špičkové zpěváky. Následně již na pódium vstoupila moderátorská dvojice večera – herečka Tereza Kostková a Libor Bouček – která uvítala všechny účastníky plesu. Poté moderátoři na podium pozvali předsedu dozorčí rady společnosti AGEL Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., a předsedu představenstva MUDr. Milana Leckéšiho, kteří postupně ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy cenou Zlatý Aeskulap 2016, a to v kategoriích Oddělení roku České republiky, Oddělení roku Slovenské republiky, Sestra roku, Lékař roku, Zaměstnanec roku, Publikace roku, Mimořádný počin v oblasti medicíny, Společnost roku České republiky a Společnost roku Slovenské republiky.

Na závěr předávání cen nejlepším pracovníkům a skupinám za rok 2016 byl nejvyššími představiteli AGELu mimořádně oceněn MUDr. Marián Olejník, MBA, dlouholetý ředitel a lékař Podhorské nemocnice, který k novému roku odešel do důchodu. Po předání všech ocenění ples slavnostním přípitkem zahájil Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D. Poté si již účastníci plesu mohli zatančit při skladbách orchestru BOOM!BAND. Následně díky profesionálním tanečníkům se hosté během krátkého tanečního workshopu zdokonalili ve společenském tanci. A hned poté postupně začali vystupovat hvězdy večera. Jako první vystoupil zpěvák Jiří Korn, který návštěvníky plesu nadchl legendárním hitem „Miss Moskva“. Hned po něm zazpívala muzikálová královna Monika Absolonová, která při své poslední písní „Teď královnou jsem já“ překvapivě sešla na parket mezi tanečníky a při zpívání se s několika nechala vyfotografovat. Krátce před půlnocí přišla zazpívat legenda slovenské hudební scény Pavol Habera, který přivedl na parket téměř všechny účastníky plesu. Mezi jeho písněmi samozřejmě nechyběl největší hit „Boli sme raz milovaní“. Po vystoupení slovenského zpěváka, skladatele a muzikálového herce vystoupila Česko Slovenská SuperStar z roku 2009 Martin Chodúr. Ples poté zakončila diskotéka. Pro účastníky akce byl také připraven mini fotoateliér, kde si mohli zájemci zapůjčit různé rekvizity a nechat se na památku vyfotit. Vedle pódia byla celou doba kasička NADACE AGEL, do které naši zaměstnanci i další hosté během večera přispívali na dobročinné účely.

OCENĚNÍ ZLATÝ AESKULAP ZÍSKALI:

ODDĚLENÍ ROKU ČESKÉ REPUBLIKY:
Centrální operační sály Vítkovické nemocnice 
Cenu převzala Nina Hrtanová, vrchní sestra centrálních operačních sálů

 


 

SPOLEČNOST ROKU SLOVENSKÉ REPUBLIKY:
Nemocnice Košice-Šaca 
Cenu převzal MUDr. Ján Slávik, MBA, ředitel společnosti a místopředseda představenstva
 

 

 

SPOLEČNOST ROKU ČESKÉ REPUBLIKY:
Středomoravská nemocniční 
Cenu převzal MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční
 

 

 

ODDĚLENÍ ROKU SLOVENSKÉ REPUBLIKY:
Gynekologicko-porodnická klinika Nemocnice Zvolen 
Cenu převzal MUDr. Andrej Jenčo, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení
 

 

 

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI MEDICÍNY:
Úplná náhrada poškozeného menisku nebo jeho části za umělý 
Cenu převzali MUDr. Maroš Varga, vedoucí lékař Šport-artro centra, a MUDr. Peter Polan, přednosta kliniky muskuloskeletální a sportovní medicíny
 

 

NEJLEPŠÍ LÉKAŘ ROKU:
MUDr. Ivan Ferák, CSc., vedoucí lékař patologie společnosti Laboratoře AGEL
Cenu převzal MUDr. Mgr. Ivo Kasperčík, vedoucí laboratoře

 

 

NEJLEPŠÍ SETRA ROKU:
Kateřina Palinčáková, hlavní konzultantka týmu chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí
 

 

 

ZAMĚSTNANEC ROKU:
Mgr. Gabriela Solná, klinická logopedka Vítkovické nemocnice
 

 

 

NEJLEPŠÍ ODBORNÁ PUBLIKACE ROKU:
MUDr. Eugen Frišman, PhD., Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach – za publikaci Termické úrazy