Významné události

Porodní asistentka Kateřina Ječmenová uspěla v soutěži Zlínského kraje

29. 12. 2016

V Nemocnici Valašské Meziříčí pracuje oceněná asistentka Kateřina Ječmenová na porodním oddělení a porodních sálech od roku 1975.

Text: Michal Václav, DiS., Ing. Tomáš Želazko / Foto: Mgr. Art. Jiří Balát

Mimořádným úspěchem se může pyšnit porodní asistentka Kateřina Ječmenová z Nemocnice Valašské Meziříčí. Ve třetím ročníku ankety „Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje“ v kategorii nelékařský zdravotnický personál, byla Kateřina Ječmenová oceněná pamětním listem za celoživotní práci porodní asistentky, její lidský přístup a oporu matkám na porodním oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Slavnostní vyhlášení třetího ročníku ankety, která se konala pod záštitou náměstka hejtmana Zlínského kraje zodpovědného za zdravotnictví MUDr. Lubomíra Nečase, se uskutečnilo v Baťově vile ve Zlíně. „Samotné předávání cen bylo pro mě moc příjemným a hezkým zážitkem, na který se nezapomíná a děkuji za něj,“ sdělila své pocity Kateřina Ječmenová, která v nemocnici ve Valašském Meziříčí pracuje na porodním oddělení a porodních sálech od roku 1975. 

Kateřinu Ječmenovou vybrala komise Odboru zdravotnictví krajského úřadu a následně schválila Rada Zlínského kraje. „Jsme rádi, že komise vybrala tuto naši dlouholetou pracovnici v porodnictví, která si ocenění za svůj celoživotní přínos v tomto oboru zcela jistě zasloužila,“ zhodnotila ocenění hlavní sestra valašskomeziříčské nemocnice Mgr. Jana Pelikánová. Porodní asistentka Kateřina Ječmenová od roku 1975 pracuje na porodních sálech Nemocnice Valašské Meziříčí. V letech 1985 až 86 pracovala jako porodní asistentka v ambulantní sféře místní nemocnice. V roce 1999 se rozhodla rozšířit vzdělání tzv. Pomaturitním specializačním studiem v oboru porodní asistence – ošetřovatelské péče v patologických stavech gynekologie a porodnictví. Za svůj profesní život si vyzkoušela také pozici porodní asistentky v třísměnném provoze a byla také staniční sestrou porodního sálu. Kateřina Ječmenová je vyhledávanou porodní asistentkou. Za svůj profesní život, který spravedlivě rozdělila mezi práci a rodinu, přivedla na svět nespočet novorozeňat. Byla také oporou pro rodící matky, kterým dodávala nejen odborné rady, ale i úsměv a pohlazení v době, kdy procházely třemi fázemi porodu.