Významné události

Firemních her se ve Valči zúčastnilo přes 400 našich zaměstnanců

30. 9. 2016

Celkovým vítězem hlavní soutěže AGELovský víceboj se stalo a putovní vlajku získalo družstvo Všeobecné nemocnice s poliklinikou Levoča.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Ing. Tomáš Želazko, Bc. Daniel Merhout, marketing AGELu

Vypadalo to skoro jako na nedávno skončené letní olympiádě v Rio de Janeiro. Nejen velké horko, ale zejména stovky sportovců, hodně soutěží a slavnostní vyhlášení vítězů. Jen s tím rozdílem, že muži a ženy v dresech nereprezentovali státy, ale své nemocnice, polikliniky či další zdravotnická zařízení skupiny AGEL. Tak vypadaly již osmé firemní hry AGELu, na které přijelo do Valči přes 400 zaměstnanců z České republiky a Slovenska. Tak jako každoročně se soutěžící sešli v překrásném horském středisku Snowland Valčianská dolina nedaleko Martina, aby si nejen zasportovali, zasoutěžili, ale také se vzájemně poznali, utužili vztahy a pobavili se nejen o zdravotních tématech. Ihned po příjezdu všechny účastníky her čekala prezentace, poté se soutěžící mohli převléknout do bílých triček s logem firemních her. Poprvé přijela na firemní hry MUDr. Eszter Balogh z Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie Nemocnice Košice-Šaca.

„Před rokem jsem teprve nastoupila na kliniku a takové hry zažívám vůbec poprvé. Budeme hrát volejbal, a bereme to jako teambuilding,“ uvedla sympatická lékařka. Naopak pravidelný účastník firemních her Petr Petřík, hlavní správce Dopravního zdravotnictví, se tradičně zúčastní tenisové čtyřhry. „Přijeli jsme se pobavit a relaxovat, jako vždy. Jsou tady výborní tenisti, takže si dobře zahrajeme,“ uvedl. Po prezentaci účastníků her následovalo slavnostní zahájení her, kterého se ujal předseda představenstva AGELu MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH. „Přeji vám v tomto krásném prostředí hodně sportovních a společenských zážitků. Bavte se a soutěžte fair-play,“ řekl předseda představenstva. Poté se již zaměstnanci nemocnic a zdravotnických zařízení pustili do soutěžení s neuvěřitelným elánem a začaly nelítostné souboje v pěti disciplínách: malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis a petanque. Kromě těchto disciplín, které byly rozmístěny po areálu střediska, byla pro účastníky připravena hlavní soutěž – AGELovský víceboj. Soutěže trvaly až do pozdních odpoledních hodin.

Jako první skončil pétanque, kterého se zúčastnilo 29 družstev. Vyřazovací soutěž nakonec určila vítěze – družstvo z Nemocnice Valašské Meziříčí, který tvořily MUDr. Karel Šimoník, Bc. Olga Číhalová, Bc. Sabina Papadopulosová a MUDr. Jakub Vrána. „Bylo to těžce vybojované vítězství, rozhodla technika. Řídili jsme se heslem, které zvolily holky, že na koulích nezáleží, rozhoduje technika,“ řekl ihned po soutěži kapitán týmu Karel Šimoník. Sedm hodin tvrdých bojů na tenisových kurtech, kterých se zúčastnilo 13 dvojic, dokonale prověřilo fyzickou kondici aktérů. Ve finále nakonec zvítězila dvojice Mgr. Jiří Peťura, Mgr. Marek Neubauer nad MUDr. Martinem Liberdou a Mgr. Michalem Delongem po velmi vyrovnaném zápase 7:6 (7:5), když poražená dvojice vedla 5:2 na gamy a za stavu 5:3 na gamy a 40:15 měla dva mečboly. „Bylo to velmi těžké finále.

Vítězstvím nad kvalitním soupeřem a na velmi těžkém povrchu jsme spokojeni, sdělil po finále Mgr. Marek Neubauer. Tvrdý finálový boj ukončil turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnilo 9 týmů. Ve vynikajícím finálovém zápase zvítězilo družstvo Nového Jičína nad Levočou, kdy po bezbrankovém utkání o vítězi rozhodly penalty v poměru 2:1. „V posledních letech jsme byli třikrát druzí, takže jsme do Valči jeli zvítězit a konečně si domů odvézt vítězný pohár. Takže se nám podařilo prolomit smůlu,“ uvedl po zápase kapitán týmu Martin Rek, DiS., jehož v týmu doplnili MUDr. Peter Kolman, MUDr. Luboš Kraus, MUDr. Jaromír Maňásek, Lukáš Urban a Bc. Radim Kocián. Téměř současně bylo ukončené finále volejbalu, kterého se zúčastnilo 13 týmů. Volejbalový turnaj ovládli zástupci Nemocnice Nový Jičín, kteří ve finále zvítězili nad týmem AGEL centrála. Vítězný tým hrál ve složení Lukáš Knapek, Leona Kristová, Lukáš Urban, Ing. Ondřej Janovský a Bc. Radek Janovský. „Byl to těžký turnaj. Loni jsme se stejným soupeřem ve finále prohráli, takže jsme jim porážku vrátili a ukázali, kdo je lepší,“ řekl kapitán týmu Lukáš Urban.

Jako poslední skončila čtyřhra ve stolním tenise, ve které se z 24 týmů nakonec radovala smíšená dvojice z Nemocnice Nový Jičín – Hana Martinčíková, MUDr. Richard Tyl, která v nervy drásajícím finále porazila 3:2 na sety Slavomíra Čuja, DiS. dipl.s. a Branislava Kurtu zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča. „Výborný turnaj, velmi hodně dobrých hráčů, výborná organizace. Finále bylo velmi těžké, ale fair-play,“ sdělil po finále Richard Tyl. Hlavní soutěže – AGELovského víceboje – se zúčastnilo 29 čtyřčlenných týmů. Celkovým vítězem hlavní soutěže se stalo družstvo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča ve složení Mgr. Lucia Komarová, MUDr. Ivana Hološová, MUDr. Peter Makara, MUDr. Stanislav Midlík a Ing. Ján Mlynár. Během slavnostního večera poté obdrželo vítězné družstvo putovní vlajku. Právě sportovci levočskej nemocnice spolu s Nemocnicí Nový Jičín vybojovali na hrách nejvíce pomyslných medailí. „Celý den byl velmi náročný. Je vidět, když se ředitel nestará a lidi z entuziasmu si vše sami zorganizují a utvoří výbornou partu,“ řekl Mgr. Miroslav Jaška, předseda představenstva Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, jejichž zástupci se z celkového vítězství dlouho radovali. 

Poprvé přijela na firemní hry do Valči zdravotní sestra radiologického oddělení Jesenické nemocnice Petra Šarmanová, která soutěžila ve volejbale a AGELovském víceboji. „Nikdy v minulosti jsme žádné akce pro zaměstnance a naše děti neměli. Nyní již dvě – Den s AGELem a firemní hry. Moc se mi zde líbilo, příště přijedu určitě,“ uvedla Petra Šarmanová. Na slavnostním večeru nejlepší obdrželi pěkné ceny za úctyhodné sportovní výkony – vítězi se stali úplně všichni, kteří přijeli. A tečkou za sportovním kláním byl večerní program, v němž nechybělo ani vystoupení cimbálové kapely a diskotéka.

AGEL VÍCEBOJ
1. Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča (Mgr. Lucia Komarová, MUDr. Ivana Hološová, MUDr. Stanislav Midlík, MUDr. Peter Makara, Ing. Ján Mlynár)
2. Dopravní zdravotnictví (Bc. Jan Janda, Ladislava Petrová, Jana Jelínková, Václav Kosť, Mgr. Jiří Fojtík, MBA, Mgr. Veronika Fojtíková)
3. Nemocnica Šaca (MUDr. Veronika Chladoňová, MUDr. Michal Michna, MUDr. Martin Mýtnik, MUDr. Drahomíra Schwartzová, MUDr. Peter Vrzgula)

TENIS
1. Mgr. Jiří Peťura, Mgr. Marek Neubauer (AGEL centrála)
2. MUDr. Martin Liberda (Nemocnice Valašské Meziříčí), Mgr. Michal Delong (Perfect Distribution)
3. MUDr. Richard Tyl, Milan Šimíček (Nemocnice Nový Jičín)

VOLEJBAL
1. Nemocnice Nový Jičín (Lukáš Knapek, Leona Kristová, Lukáš Urban, Ing. Ondřej Janovský, Bc. Radek Janovský)
2. AGEL centrála (Mgr. Marek Neubauer, Mgr. Jiří Peťura, Kateřina Splavcová, Mgr. Radka Vajbarová, Ing. Tomáš Zbožínek)
3. Nemocnica Zvolen (Jakub Šmidriak, Elena Gaboňová, Adam Gyori, Július Pántik, Vilém Raška, Lukáš Mesiarik)

STOLNÍ TENIS
1. Hana Martinčíková, MUDr. Richard Tyl (Nemocnice Nový Jičín)
2. Slavomír Čuj, DiS., Branislav Kurta (Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča) 
3. Ing. Ondřej Janovský, Martin Werner (Nemocnice Nový Jičín)

FOTBAL
1. Nemocnice Nový Jičín (Martin Rek, DiS., MUDr. Peter Kolman, MUDr. Luboš Kraus, MUDr. Jaroslav Maňásek, Lukáš Urban, Bc. Radim Kocián)
2. Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča (MUDr. Peter Galik, Libor Herbert, Mgr. Miroslav Jaška, MUDr. Martin Puchala, MUDr. Matúš Rutkay, MUDr. Peter Makara, Slavomír Čuj, DiS., Ing. Ján Mlynár)
3. Perfect Distribution a AGEL Servis (Martin Mendrek, Ing. Radim Nedbal, Antonín Chmiel, Petr Bělík, Jakub Antoníček, David Gerlich, Tomáš Gwizdž)

PETANQUE
1. Nemocnice Valašské Meziříčí (MUDr. Karel Šimoník, Bc. Olga Číhalová, Bc. Sabina Papadopulosová, MUDr. Jakub Vrána)
2. Laboratoře Nový Jičín (Jana Bielešová, Vladimír Zdráhal, Petra Mikulová)
3. Vítkovická nemocnice (Bc. Teraza Lacki Klajbanová, Lucie Prokopová, DiS., Pavla Pospíšilová, DiS.)