Významné události

Reprezentační ples AGELu ve znamení muzikálu MAMMA MIA

28. 1. 2016

Během slavnostního večera členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Fresh Agency

Ve znamení jednoho z nejpopulárnějších světových muzikálů MAMMA MIA se nesl osmý reprezentační ples skupiny AGEL. Prostředí pražských barrandovských ateliérů, v nichž se za 80 let vytvořilo přes 2600 českých i zahraničních filmů, přivítalo téměř 800 hostů, žen v dlouhých róbách a pánů v oblecích s kravatou. Ples na motivy populárního muzikálu s písněmi švédské skupiny ABBA zahájila píseň MAMMA MIA v podání pěti zpěvaček a hereček – Daniely Šinkorové, Olgy Lounové, Jitky Asterové, Petry Vraspírové a Hany Holišové, které během plesu zazpívaly ještě několikrát. Následně již na pódium vstoupila moderátorská dvojice večera – herečka Tereza Kostková a Libor Bouček – která uvítala všechny účastníky plesu.

Po tanečním vystoupení mladých žen a mužů na písničku Voulez Vous předseda dozorčí rady společnosti AGEL Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D., a předseda představenstva MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH, ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy cenou Zlatý Aeskulap, a to v kategoriích Společnost roku České republiky, Společnost roku Slovenské republiky, Oddělení roku České republiky, Oddělení roku Slovenské republiky, Mimořádný počin v oblasti medicíny, Nejlepší lékař roku, Nejlepší sestra roku, Zaměstnanec roku a Nejlepší odborná publikace roku. Po předání všech ocenění ples slavnostním přípitkem zahájil Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D. Poté se již účastníci plesu mohli nechat unášet nesmrtelnými hity skupiny ABBA, které zaznívají v muzikálu MAMMA MIA. Mezi nejoblíbenější, u hostů plesu, patřily hity jako Super Trouper, Chiquitita nebo Money Money Money. Během plesu dvakrát vystoupila hudební skupina Happy Band.

Ještě před půlnocí, jako třešnička na dortu, přišly zazpívat legendy slovenské a české hudební scény – Richard Müller a Michal David. Ti svými hity dostali na parketu do varu všechny. Účastníci plesu si také zatančili na diskotéce, kterou připravil DJ Petr Dobeš a ples zakončilo vystoupení lidové hudby Brillant pod vedením Milana Olšáka. Během plesu nechybělo losování tomboly, ve které byly hodně lákavé ceny, jako například zájezd v hodnotě 40.000 korun. Účastníky plesu čekala také řada překvapení. Zájemci si mohli zapůjčit různé rekvizity a nechat se na památku vyfotit. A díky profesionálním tanečníkům v čele s choreografem Tomášem Smyčkou se mohli hosté během krátkého tanečního workshopu zdokonalit v tanci.

OCENĚNÍ ZLATÝ AESKULAP ZÍSKALI:

SPOLEČNOST ROKU ČESKÉ REPUBLIKY:
Nemocnice Nový Jičín
Cenu převzala doc. MUDr. Renata Soumarová, Ph.D., MBA – předsedkyně představenstva

 

 

 

SPOLEČNOST ROKU SLOVENSKÉ REPUBLIKY:
MEDI RELAX M+M
Cenu převzala Mgr. Alena Cerovská, MPH – jednatelka a výkonná ředitelka

 

 

 

ODDĚLENÍ ROKU ČESKÉ REPUBLIKY:
Oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín
Cenu převzala Radana Carbolová – staniční sestra oddělení ošetřovatelské péče

 

 

 

ODDĚLENÍ ROKU SLOVENSKÉ REPUBLIKY:
Urologické oddelenie Všeobecné nemocnice s poliklinikou Levoča
Cenu převzal Mgr. Miroslav Jaška – předseda představenstva a ředitel

 

 

 

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI MEDICÍNY:
Nemocnice Podlesí – Léčba komorových tachykardií stereotaktickou radiochirurgií
Cenu převzal MUDr. Radek Neuwirth

 

 

 

NEJLEPŠÍ LÉKAŘ ROKU:
MUDr. Miroslav Růžička, Podhorská nemocnice
Cenu převzal MUDr. Petr Opletal

 

 

 

NEJLEPŠÍ SETRA ROKU:
Eva Nemečková
Nemocnice Prostějov

 

 

 

ZAMĚSTNANEC ROKU:
Ing. Arpád Bóday
Laboratoře AGEL

 

 

 

NEJLEPŠÍ ODBORNÁ PUBLIKACE ROKU:
Koloskopie
MUDr. Přemysl Falt, Ph.D.,
MUDr. Ondřej Urban, Ph.D.,
a kolektiv – Vítkovická nemocnice