Významné události

Firemních her se ve Valči zúčastnilo přes 300 našich zaměstnanců

24. 9. 2015

Celkovým vítězem hlavní soutěže – letního biatlonu – se stalo a putovní vlajku získalo družstvo Medical Systems.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Ing. Tomáš Želazko, Bc. Daniel Merhout

Více než 300 soutěžících a fanoušků z nemocnic, poliklinik či dalších zdravotnických zařízení z České republiky a Slovenska – taková byla účast na sedmém ročníku firemních her skupiny AGEL. Tradičním místem se opět stalo středisko Snowland Valčianská dolina nedaleko od Martina. Stejně jako v předchozích letech se soutěžící sešli v překrásném horském prostředí, aby si opět aktivně zasportovali, zasoutěžili, ale také utužili vztahy, poznali se a pobavili nejen o zdravotnictví. Přestože vše bylo obdobné jako v minulých letech, tak všechny přítomné čekala jedna výrazná změna. Po posledních letech, kdy soutěžícím vůbec nepřálo počasí a hry doslova propršely, tak letos bylo nádherné slunečné počasí. Všechny účastníky her hned po příjezdu během prezentace čekala pro zahřátí před těžkými boji štamprle hruškovice. Poté se soutěžící mohli převléknout do modrých triček s logem firemních her, která dostali po příjezdu. 

Poprvé přijel na firemní hry primář chirurgického oddělení levočské nemocnice MUDr. Edward Huľo, PhD. „Těším se. Mám rád takové sportovní aktivity a budu soutěžit s naším týmem ve volejbale, který jsem ale naposledy hrál před sedmnácti roky. A protože pravidelně sportuji v jiných odvětvích, chci pomoci našemu týmu k vítězství,“ řekl primář Huľo. Poté se již zdravotníci pustili do soutěžení s neuvěřitelným elánem. V dopoledních hodinách začaly nelítostné souboje v pěti disciplínách: malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis a petanque. Kromě těchto disciplín, které byly rozmístěny po areálu střediska, byla pro účastníky připravena hlavní soutěž – letní biatlon. Soutěže trvaly až do pozdních odpoledních hodin. Jako první skončil pétanque, kterého se zúčastnilo 38 družstev. Vyřazovací soutěž nakonec určila vítěze – družstvo z Laboratoří AGEL Nový Jičín, které tvořily Ing. Eva Kyselá, Ing. Markéta Matušů, Taťána Votýpková a Bc. Marta Hýnarová. Téměř současně byla ukončená čtyřhra ve stolním tenise, ve které se z 24 týmů nakonec radovala dvojice z Nemocnice Nový Jičín – MUDr. Richard Tyl, Ing. Ondřej Janovský. 

Ostatní tři sporty se hrály nejprve ve skupinách, teprve poté si to nejlepší rozdali vyřazovacím systémem. Tvrdý finálový boj ukončil turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnilo 9 týmů. Ve vynikajícím finálovém zápase zvítězilo družstvo AGEL centrála nad společným týmem Nemocnice Nový Jičín a Laboratoří AGEL 2:0. Vítězné družstvo tvořili Ing. Roman Foks, Mgr. Radek Trojan, MUDr. Martin Liberda, Ing. Pavel Fojtík, Mgr. Pavel Michna, Ing. Tomáš Zbožínek, Braňo Kurta, MUDr. Libor Slováček, Ing. Mgr. Vladimír Vávra. „Kluci byli úžasní, sedli jsme si, paráda. Chemie zafungovala. Věřili jsme si, ale ne úplně na zlato,“ řekl hned po finále kapitán týmu Roman Foks. Tenisté dohráli s volejbalisty jako poslední. Titul v tenisové čtyřhře, jíž se zúčastnilo 14 dvojic, opět získala dvojice MUDr. Martin Liberda s Mgr. Michalem Delongem, kteří ve finále porazili 6:1 dvojici Bc. Michal Žáček z Nemocnice Nový Jičín, Roman Kyselý z centrály AGEL. „Byl to nejvyrovnanější turnaj za poslední roky. Hrálo se nám dobře, ale museli jsme si zvyknout na to, že ze začátku míčky přece jenom na umělém povrchu více klouzají. Jeli jsme sem s cílem obhájit, ale bylo to těžší než jindy,“ sdělil po finále Martin Liberda. 

Volejbalový turnaj, na kterém se představilo 12 družstev, ovládli zástupci AGEL centrála, kteří ve vyrovnaném finále porazili tým Nemocnice Nový Jičín 2:1 na sety, když rozhodující set skončil rozdílem dvou míčů 15:13. Vítězný tým hrál ve složení Mgr. Nina Peloušková, Ph.D., Ing. Roman Foks, Ing. Josef Loupanec, Ing. Ondřej Nový, Mgr. Martin Kalna, Zdeňka Prejdová, Ing. Lucie Mánková. „Celý turnaj byl perfektní. Finále byl vynikající zápas, to jsme si skvěle zahráli,“ řekl kapitán vítězného družstva Ondřej Nový. Hlavní soutěže – letního biatlonu – se zúčastnilo 25 čtyřčlenných týmů. Celkovým vítězem hry, kterou představovalo běhání a střílení z různých zbraní, se stalo družstvo Medical Systems ve složení Ing. David Pech, Kateřina Hozmanová, Ing. Radek Ćmiel a Ing. Vojtěch Gruchala. Během slavnostního večera poté obdrželo vítězné družstvo putovní vlajku. „Trať byla nesmírně obtížná. My jsme si ji museli předem projít, abychom se připravili na všechna její úskalí. Střelba nám dělala velké obtíže,zvláště prak, a tak jsme běželi navíc snad dvacet koleček. Každý z nás na trati nechal úplné maximum,“ uvedl kapitán vítězného družstva David Pech. 

Potřetí přijela na firemní hry do Valči Mgr. Veronika Houdková z POLIKLINIKY AGEL Plzeň, která se představila v hlavní soutěži a skončila na šestém místě. „Poprvé jsem zde na hrách zažila krásné počasí. Zdejší prostředí je moc hezké. Líbí se mi hlavně atmosféra her. S některými účastníky se tady setkáváme opakovaně, a vždy si máme co říct, o čem si popovídat,“ dodala Veronika Houdková. Elánu, nadšení, sportovního umu, ale i legrace a smíchu bylo během dne při sportovním zápolení našich zaměstnanců obrovské množství. Nejlepší obdrželi pěkné ceny za úctyhodné sportovní výkony, vítězi se ale stali úplně všichni, kteří přijeli. A tečkou za sportovním kláním a náročným dnem pak byl večerní program, v němž nechybělo ani vystoupení cimbálové kapely či diskotéka.

VÍTĚZOVÉ:

LETNÍ BIATLON
1. Medical Systems
2. Nemocnice Nový Jičín
3. CGB laboratoř

FOTBAL
1. AGEL centrála
2. Laboratoře AGEL, Nemocnice Nový Jičín
3. FORLIFE

VOLEJBAL
1. AGEL centrála
2. Nemocnice Nový Jičín
3. Nemocnice Podlesí

PETANQUE
1. Laboratoře AGEL
2. Transfúzní služba
3. AGEL centrála

TENIS
1. MUDr. Martin Liberda (Nemocnice Valašské Meziříčí), Mgr. Michal Delong (Perfect Distribution)
2. Bc. Michal Žáček (Nemocnice Nový Jičín), Roman Kyselý (AGEL centrála)
3. MUDr. Jan Smýkal, MUDr. Jaroslav Bouchal (Nemocnice Přerov)

STOLNÍ TENIS
1. Ing. Ondřej Janovský, MUDr. Richard Tyl (Nemocnice Nový Jičín)
2. MUDr. Milan Kolík, Ing. Tomáš Želazko (AGEL centrála)
3. Bc. Slavomír Čuj, Branislav Kurta (Nemocnica v Levoči)