Významné události

Rodinný den s AGELem v Prostějově navštívilo přes tisíc lidí

22. 7. 2015

Čtyřhodinová firemní akce za nádherného slunečného počasí nabídla bohatý program pro děti i dospělé.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Mgr. Radka Miloševská / Foto: Ing. Tomáš Želazko

Společnost AGEL si v letošním roce připomíná 25. výročí svého založení. Při této příležitosti připravila počátkem června akci „Rodinný den s AGELem“, která se uskutečnila v areálu Nemocnice Prostějov. Významné jubileum přišlo oslavit více než jeden tisíc zaměstnanců, jejich rodinných příslušníků a také široká veřejnost. Program zahájil a příchozí krátkým projevem přivítal předseda představenstva Středomoravské nemocniční Ing. Tomáš Uvízl. Čtyřhodinová firemní akce za nádherného slunečného počasí nabídla bohatý program pro děti i dospělé. Zábavné odpoledne bylo určeno pro celou rodinu. Zatímco děti nejvíce ocenily skákací hrad, lezeckou stěnu, malování na obličej, balónkovou show či vystoupení klaunů a další atrakce, dospělí a sportovní nadšenci se mohli těšit na Loprais team.

Akce se totiž zúčastnil šestinásobný vítěz nejtěžšího motoristického závodu Rallye Dakar, Karel Loprais i se svou legendární závodní Tatrou. Nejen že si zájemci mohli kamion, který čtyřikrát na Dakaru startoval a z toho hned třikrát zvítězil, prohlédnout, ale také dostali podpis a fotografii motoristické legendy. O atrakce byl velký zájem po celé odpoledne, ovšem nejvíce napilno měl výtvarník malující obličeje dětí, protože právě malování na tvářičky mají nejmenší velice rádi. „Moc se mi tady líbí. Nejvíce mne bavil skákací hrad a malování,“ řekla osmiletá Veronika z Prostějova. „Skvělá zábava. Super byla lezecká stěna, na té jsem byl třikrát,“ doplnil třináctiletý Milan z Prostějova. Nešlo však jen o zábavu. Návštěvníci akce si mohli nechat bezplatně stanovit složení těla – podíl tuku, svalů a vody, nebo si mohli nacvičit správnou hygienu rukou. Zdravotníci z prostějovské AGEL Sport Clinic všem ochotně poradili, jak zdravě žít, nebo jak začít sportovat, a to včetně vyšetření pohybového systému. 

Organizátoři mysleli na všechny i na všechno, snad i díky tomu na akci vládla všeobecná spokojenost. Rozesmáté tváře dětí a jejich rodičů byly právě pro organizátory akce největší odměnou. V průběhu celého programu byly k dispozici stánky s občerstvením, reprodukovaná hudba a vše uváděl moderátor. Příchozí se mohli zúčastnit slosovatelné soutěže o věcné ceny, které věnovaly společnosti Martek Medical a LÉKÁRNA AGEL. Hlavní výhru LED televizor do soutěže věnovala společnost AGEL. Společnost AGEL myslí i na ty nejpotřebnější z nás, a proto na Rodinný den pozvala také děti z prostějovského dětského domova, kterým věnovala poukaz na občerstvení v hodnotě 3,5 tisíce korun. Děti na oplátku v rámci programu nabídly účastníkům krátké divadelní představení a jako překvapení na ně čekalo předání šeku od NADACE AGEL na 50 tisíc korun. Tato částka byla určena na zakoupení venkovních posilovacích strojů a různých herních prvků do zahrady dětského domova.