Významné události

Reprezentační ples AGELu v rytmu latinskoamerických tanců

26. 1. 2015

Během slavnostního večera byli oceněni nejlepší pracovníci a kolektivy cenou Zlatý Aeskulap.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Mgr. Radka Miloševská / Foto: Fresh Agency

Originální latinskoamerický rej vypukl 9. ledna v pražských barrandovských ateliérech, kde se konal již sedmý reprezentační ples skupiny AGEL s názvem LATINO FIESTA. Zhruba 800 dam v dlouhých róbách a pánů v oblecích s kravatou se na Barrandov, kde vzniklo přes 2 600 českých i zahraničních filmů, přišlo pobavit a protančit večer a noc ve víru barev a rytmů. Bohatý program večera byl věnován oslavě krásy hudby, tance a kultury Latinské Ameriky. Atmosféru jihoamerické tančírny připomenula hned úvodní samba v podání bubnové show a pochodové taneční hudby. Následně již na podium vstoupila moderátorská dvojice večera – herečka Tereza Kostková a Libor Bouček – kteří uvítali všechny účastníky plesu. Poté již předseda dozorčí rady společnosti AGEL Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D., a předseda představenstva MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH, ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy cenou Zlatý Aeskulap, a to v kategoriích Společnost roku, Oddělení roku České republiky, Oddělení roku Slovenska, Mimořádný počin v oblasti medicíny, Nejlepší lékař roku, Nejlepší sestra roku, Zaměstnanec roku.

V letošním roce byla navíc nově zavedena další kategorie, a to Nejlepší odborná publikace roku. Po předání všech ocenění ples slavnostním přípitkem zahájil Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D. A poté se již účastníci plesu mohli se nechat unášet na vlnách salsy, rumby nebo mamby, přičemž jim hrála skupina Mario Lopez Dance Company. Účastníci plesu, kterým latinskoamerické rytmy nebyly až tak blízké, se s nimi mohli seznámit během krátkého tanečního workshopu. Profesionální tanečníci a tanečnice si připravili krátký kurz, při kterém přímo na parketu učili zájemce základní pohyby a kroky latinskoamerických tanců. Ještě před půlnocí, jako třešnička na dortu, přišla na řadu největší hudební hvězda večera – slovenská kapela Elánmania v čele s Vašo Patejdlem a Jánem Balážem, která svými hity jako například Zanedbany sex, Podme spolu lietať či Voda, čo ma drží nad vodou, dostala do varu na parketu všechny účastníky plesu. Večer a noc nabitou vášnivými rytmy a tanečními kreacemi z různých koutů latinskoamerických dálek uzavřela košická Beatles revivalová kapela The Backwards a poté diskotéka. 

V programu nechybělo losování malé a velké tomboly, ve kterých byly hodně lákavé ceny. Mezi výherci se našli i velkorysí šťastlivci, kteří svou výhru darovali NADACI AGEL. Hlavní cenou ve velké tombole byl automobil Škoda Fabia, který věnovala třinecká společnost Karireal. Cenu vylosoval tenista Radek Štěpánek a majitelem auta se stal lékař radiodiagnostického oddělení Podhorské nemocnice. Během večera čekala účastníky plesu řada překvapení. Připraven byl mini fotoateliér, kde si mohli zájemci zapůjčit různé klobouky, netradiční brýle a jiné rekvizity a nechat se na památku vyfotit s jihoamerickým květinovým pozadím.

OCENĚNÍ ZLATÝ AESKULAP ZÍSKALI:

SPOLEČNOST ROKU:
Kardiologické centrum AGEL
Cenu převzal předseda představenstva Ing. Pavel Fojtík

 

 

 

ODDĚLENÍ ROKU CZ:
Rehabilitační oddělení
Nemocnice Valašské Meziříčí
Cenu převzala primářka oddělení MUDr. Věra Fajkošová

 

 

ODDĚLENÍ ROKU SK:
Oddelenie pre deti a dorast
Nemocnica Krompachy
Cenu převzala primářka oddělení MUDr. Viera Szabadosová

 

 

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI MEDICÍNY:
MUDr. Karel Ročák
Nemocnice Přerov

 

 

 

NEJLEPŠÍ LÉKAŘ ROKU:
MUDr. Martin Urban
Nemocnice Podlesí

 

 

 

NEJLEPŠÍ SETRA ROKU:
Mgr. Blanka Kanozsayová
Nemocnice Komárno

 

 

 

ZAMĚSTNANEC ROKU:
RNDr. Eva Šťastná
Laboratoře AGEL

 

 

 

NEJLEPŠÍ ODBORNÁ PUBLIKACE ROKU:
Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga
Jménem celého kolektivu autorů, kteří se na publikaci podíleli, cenu převzal MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., z Nemocnice Nový Jičín