Významné události

Nemocnice Podlesí opět nejlepším zdravotnickým zařízením v Česku

4. 2. 2015

Na předních místech celostátní ankety „Nejlepší nemocnice ČR 2014“ se kromě Nemocnice Podlesí objevila další zdravotnická zařízení ze skupiny AGEL – Vítkovická nemocnice a Nemocnice Šternberk.

Text: Mgr. Radka Miloševská, Ing. Tomáš Želazko / Foto: HealthCare Institute

Nemocnice Podlesí se opět stala nejlepším zdravotnickým zařízením v České republice. V rámci celostátní ankety „Nejlepší nemocnice ČR 2014“ nezávislého sdružení HealthCare Institute (HCI) obsadila první příčku v absolutním pořadí, a to již potřetí. V celorepublikové anketě spokojenosti pacientů uspěly také další nemocnice AGELu – nejlepší přístup z pohledu ambulantních pacientů mají lékaři Vítkovické nemocnice a nejlepší nemocnicí v Olomouckém kraji je Nemocnice Šternberk. „Jsme relativně malá nemocnice, což je v tomto kontextu naší výhodou. Vládne zde téměř rodinná atmosféra, nadstandardní spolupráce mezi jednotlivými odbornostmi, kde prospěch pacienta ze zvoleného typu léčby je tím určujícím. Pacienta naše zdravotní péče nestojí nic navíc, vše je hrazeno v rámci zdravotního pojištění klienta. Jsme jen špička ledovce všech zařízení skupiny AGEL, kde je to stejně tak,“ uvedl MUDr. Karel Lukeš, MBA, předseda představenstva Nemocnice Podlesí, jež je součástí národní sítě Komplexních kardiovaskulárních center, která zřídilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky. 

Jako nejlepší nemocnici si Nemocnici Podlesí zaměstnanci a pacienti zvolili také v roce 2009 a 2013. „Našimi nástroji jsou absolutní profesionalita lékařských týmů, výjimečná ošetřovatelská péče a nadstandardní služby. Vše směřuje k jedinému akceptovatelnému výsledku, kterým je spokojený pacient,“ doplnil Karel Lukeš. Lékaři Vítkovické nemocnice mají podle ankety spokojenosti pacientů nejlepší přístup z pohledu ambulantních pacientů. Vítkovická nemocnice uspěla výborně také v hodnocení hospitalizovanými pacienty, kde skončila v rámci Moravskoslezského kraje hned po Nemocnicí Podlesí na druhém místě. „Tyto výsledky jsou oceněním práce všech zaměstnanců Vítkovické nemocnice, kteří se pro pacienty snaží vytvořit příjemnou atmosféru. Ke kvalitní péči totiž nepatří pouze odbornost, ale také příjemné a bezpečné prostředí. Důležité je rovněž respektování osobnosti člověka a dobrá komunikace,“ řekla předsedkyně představenstva Vítkovické nemocnice MUDr. Marie Marsová, MBA, s tím, že ocenění nemocnici zavazuje do budoucna neustále zlepšovat služby. 

Nejlepší nemocnicí v Olomouckém kraji je Nemocnice Šternberk, a to jak v kategorii hospitalizovaných, tak v kategorii ambulantních pacientů. „Hodnocení ze strany našich pacientů si velmi vážíme. Snažíme se dlouhodobě skloubit odbornost s vlídným a vstřícným přístupem, a pokud je toto naše úsilí pozitivně vnímáno ze strany pacientů, jsme tomu velmi rádi. Rád bych také v tomto smyslu zaměstnancům šternberské nemocnice poděkoval,“ sdělil Ing. Tomáš Uvízl, ředitel Středomoravské nemocniční, pod kterou šternberská nemocnice spadá. Průzkum spokojenosti pacientů probíhal od března do konce září loňského roku. Pacienti anonymně hodnotili například chování personálu, pocit soukromí při vyšetření či celkovou úroveň ošetření. Nemocnice hodnotilo přes 55 tisíc hospitalizovaných pacientů a více než 35 tisíc ambulantních pacientů.