Významné události

Ministr zdravotnictví navštívil Nemocnici Šternberk

23. 9. 2014

Ministr Svatopluk Němeček si během své návštěvy počátkem září prohlédl pavilon chirurgických oborů, prostory porodního oddělení i interní pavilon.

Text a foto: Mgr. Radka Miloševská

Vzácnou návštěvu přivítali počátkem září v Nemocnici Šternberk. Zdravotnické zařízení navštívil během své cesty po Olomouckém kraji ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček, MBA, společně s Výborem pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ministr se chtěl seznámit s chodem soukromého zdravotnického zařízení, které je součástí společnosti AGEL od roku 2007.

Ministr Němeček měl zájem o prohlídku některých oddělení a také o diskuzi s vedením nemocnice o těch problémech ve zdravotnictví, které jsou z pohledu nemocnic podstatné. Debata se proto vedla zejména o financování zdravotní péče a systému dalšího vzdělávání lékařů. Ministr Němeček během prohlídky nemocnice nejprve pozdravil lékaře a sestřičky na chirurgickém oddělení a pokračoval na gynekologicko-porodnické oddělení, které právě procházelo rekonstrukcí. Z krátké prezentace primáře oddělení MUDr. Marka Vacy ho zaujal především značný počet porodů, který svědčí o vysoké oblibě místní porodnice u maminek. „Z toho, co jsem měl možnost zde vidět, soudím, že Nemocnice Šternberk funguje skutečně dobře a to mě velmi těší,“ pronesl ministr Svatopluk Němeček na závěr své návštěvy.