Významné události

Firemní hry AGELu? Spousta adrenalinu, zapálení, ale i rivalita

24. 9. 2014

Her se ve valčianské doline zúčastnilo 400 našich zaměstnanců z České republiky a Slovenska.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: redakce, marketing AGELu

Valčianská dolina se opět stala dějištěm firemních her skupiny AGEL. Na hry přijelo v polovině září celkem 400 zaměstnanců ze zdravotnických zařízení z České republiky a Slovenska. Stejně jako v předchozích letech se soutěžící sešli v překrásném horském středisku Snowland Valčianská dolina nedaleko od Martina, aby si opět zasportovali, zasoutěžili, ale také utužili vztahy, poznali se a pobavili nejen o zdravotnictví. Všechny účastníky her hned po příjezdu během prezentace čekala pro zahřátí před těžkými boji štamprle hruškovice. A byla zapotřebí, protože počasí, tak jako loni, účastníkům her vůbec nepřálo.

Hned po zahájení her předsedou představenstva AGELu MUDr. Jánem Dudrou, Ph.D, MPH, se z oblohy začaly valit proudy vody. Bohužel toto počasí vydrželo až do odpoledních hodin a několikrát se musely některé soutěže přerušit. I přes litry vody padající na naše zaměstnance se naštěstí podařilo dokončit všechny plánované soutěže – v malé kopané, volejbalu, tenisu, stolním tenisu, pétanque a hlavní soutěži – Spartan Race.

Těžké podmínky měli tenisté, kteří měli kurty v poledne téměř pod vodou a soutěž dohráli až ve večerních hodinách. „Ty podmínky byly naprosto extrémní. Já si myslím, že nikdo z nás v takových podmínkách ještě nikdy nehrál. Ale na druhé straně byly pro všechny stejné,“ řekl po soutěži tenistů jeden z vítězů Mgr. Michal Delong, který společně s MUDr. Martinem Liberdou v celém turnaji ztratil pouze jeden gam. „Jednoznačné vítězství. Jsme velice spokojeni,“ doplnil.

Také soutěž v malé kopané výrazně ovlivnil déšť. Po zápasech ve skupinách bylo hřiště pod vodou i blátem, a nedalo se vůbec hrát. Proto se pořadatelé rozhodli, že semifinále a boj o medaile rozhodnou pokutové kopy, v nichž nakonec kralovali zdravotníci Šumperské nemocnice. „Počítali jsme se čtvrtým, pátým místem, takže velká spokojenost. Ani jednou jsme neprohráli, ani jsme nedostali ze hry gól. Takže jsme si vítězství zasloužili. A jak to oslavíme? Jenom lehounce, protože zítra jdeme do práce,“ sdělil po finále Radek Krmela, kapitán vítězného týmu, který byl tvořen řidiči sanitek.

S pořádnou vervou a zapálením, které by mohli závidět i vrcholoví sportovci, probíhaly boje o vítězství ve všech disciplínách. Převážná většina zaměstnanců si přišla firemní den plný adrenalinu hlavně užít, našli se ale i tací, kteří v sobě soutěživost a boj o medaile nezapřeli. „Pozor, uhni! Sakra mám!“ okřikla jedna volejbalistka druhou. Právě ve volejbale zvítězili zdravotníci z Nemocnice Nový Jičín, čímž zopakovali loňský triumf. „V dešti se nám hrálo velmi dobře. Měli jsme výborný tým, ten nejlepší, a hnala nás touha po vítězství,“ uvedl kapitán týmu MUDr. René Venos, primář rehabilitačního oddělení.

Kromě pěti sportovních disciplín, které byly rozmístěny po areálu střediska, byla pro účastníky připravena hlavní soutěž Spartan Race, která se skládala z asi 200metrového běhu s nejrůznějšími úkoly, které prověřily nejen zdatnost našich zaměstnanců, ale také smysl pro humor. Soutěžící čekal například hod oštěpem na cíl, střelba lukem či překážková dráha. Nejlepším se nakonec ukázal šestičlenný tým ve složení Miloš Miklošík, Andrea Muchová, Jan Poštulka, Monika Zvěřovičová – všichni Vítkovická nemocnice, Kamil Ehrenberger – Medical Systems, a Jan Marunič – AGEL. Tento vítězný tým se stal také držitelem putovní vlajky AGELu, kterou na rok přebrali od Nemocnice Levoča, loňského vítěze hlavní soutěže. „Hlavní soutěž byla hodně náročná. Pršelo, takže nám to dost klouzalo a byli jsme od bláta od hlavy až k patě, měli jsme ho všude. A co bylo nejtěžší? Plazení se kupředu,“ řekla s úsměvem Andrea Muchová, referentka Oddělení úhrad zdravotní péče Vítkovické nemocnice.

Řada týmů také letos soutěžila pod různými názvy. Ve Valči jsme mohli vidět týmy: Perly Dunaja, Mastičkáři, Klíšťata, Sikorky, Slniečka, Biostar nebo Řezníci. Elánu, nadšení, sportovního umu, ale i legrace a smíchu bylo během dne při sportovním zápolení našich zaměstnanců obrovské množství. Nejlepší obdrželi pěkné ceny za úctyhodné sportovní výkony, vítězi se ale stali úplně všichni, kteří přijeli. Podruhé přijela na firemní hry do Valči sympatická sestřička z ARO Podlesí Elis Labajová, která se představila ve volejbale a také se zúčastnila hlavní soutěže. „Líbilo se mi tady hodně a déšť mi vůbec nevadil. V hlavní soutěži jsme byli třetí. Příště přijedu na sto procent,“ uvedla. A tečkou za sportovním kláním a náročným dnem pak byl večerní program, v němž nechybělo ani vystoupení kapely či
diskotéka.

VÍTĚZOVÉ

HLAVNÍ SOUTĚŽ:
1. Vítkovická nemocnice
2. Poliklinika Nymburk
3. Nemocnice Podlesí

 

 

PETANQUE:
1. Vítkovická nemocnice
2. Poliklinika Olomouc
3. CGB Laboratoř

 

 

MALÁ KOPANÁ:
1. Šumperská nemocnice (Překvápko)
2. Šumperská nemocnice (Řezníci)
3. AGEL

 

 

VOLEJBAL:
1. Nemocnice Nový Jičín
2. Šumperská nemocnice
3. Nemocnice Podlesí

 

 

TENIS:
1. Martin Liberda (Nemocnice Valašské Meziříčí), Michal Delong (Martek Medical)
2. Michal Žáček, Milan Šimiček (Nemocnice Nový Jičín)
3. Michal Bednář, Petr Petřík (Dopravní zdravotnictví)

 

 

STOLNÍ TENIS:
1. Alice Bártková (Nemocnice Valašské Meziříčí), Tomáš Želazko (AGEL)
2. Miroslav Kraus, Henryk Zajac (Nemocnice Krompachy)
3. Slavomír Čuj, Peter Labuda (Nemocnice Levoča)