Významné události

Reprezentační ples AGELu v duchu pařížského kabaretu Moulin Rouge

15. 1. 2014

Během večera akcionáři a členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny za rok 2013.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Barrandov Studio

Prostředí nejznámějšího pařížského kabaretu Moulin Rouge přivítalo všechny účastníky šestého reprezentačního plesu skupiny AGEL. Výzdoba přenesla více než 800 přicházejících hostů v plesových róbách a vypasovaných oblecích do atmosféry Paříže začátku minulého století. Prosincový reprezentační ples naší skupiny AGEL s názvem „Moulin Rouge – svět muzikálů“ se opět uskutečnil v pražských barrandovských ateliérech, v nichž se za 80 let vytvořilo přes 2600 českých i zahraničních filmů.

Atmosféru pařížského kabaretu připomněl hned úvodní kankán taneční formace Crash Dance. Následně již na podium vstoupila moderátorská dvojice večera – populární herečka Iva Pazderková a hlavní hrdina televizního seriálu z nemocničního prostředí Ordinace v růžové zahradě, primář Čestmír Mázl – tedy v reálu herec Petr Rychlý.

Poté již akcionáři a členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny, a to v kategoriích Společnost roku, Počin roku, Oddělení roku České republiky, Oddělení roku Slovenska, Zaměstnanec roku, Lékař roku a Sestra roku. Zcela výjimečně byl udělen Mimořádný zlatý Aeskulap za reprezentaci skupiny AGEL. Novinkou pro oceněné bylo předání zcela nových skleněných cen, jež mohli vytvořit mladí umělci. Společnost AGEL loni vyhlásila soutěž pro mladé designéry, jejichž úkolem bylo navrhnout novou sošku Zlatého Aeskulapa. Soutěž zaštítil profesor Bořek Šípek a z více než 40 návrhů zvítězilo dílo Zdeňka Urbánka. Po úvodním proslovu Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., který všechny účastníky plesu přivítal, ples v podstatě odstartovalo předtančení mladé dvojice, a to Barbory Horákové a Jiřího Grosse.

Během večera se účastníci plesu opravdu cítili jako na nejslavnějším kabaretu světa – ve čtvrti Pigalle poblíž Montmartru v Paříži. Důkazem toho bylo vystoupení Marilyn Monroe v podání Šárky Markové, historický Kabaret v podání Kateřiny Novákové nebo vystoupení taneční školy Astra Praha. K tanci a také poslechu hrálv průběhu večera bájný orchestr Felixe Slováčka. Návštěvníky plesu ale dostal na parket před půlnocí především populární Josef Laufer a sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia v Praze Kamila Nývltová. V programu nechybělo losování malé a velké tomboly, ve kterých byly hodně lákavé ceny. Hlavní cenou ve velké tombole byl automobil Škoda Rapid Spaceback, který věnovala třinecká společnost Karireal. Cenu vítězi – MUDr. Dušanu Kučerovi, Ph.D., primáři Vaskulárního centra Vítkovické nemocnice – předal sám vlastník Karirealu a místopředseda dozorčích rad společností Moravia Steel a Třinecké železárny Ing. Ján Moder. Primář Kučera se rozhodl věnovat automobil Vítkovické nemocnici, která jej využije pro potřeby dopravní zdravotní služby. Jednou z dalších cen byly speciální nástěnné hodiny vyrobené v chráněné dílně, a věnovala je do tomboly NADACE AGEL.

Již po půlnoci jako třešnička na dortu přišly na řadu největší hudební hvězdy večera. Nejdříve nejpopulárnější česká zpěvačka posledních let Lucie Bílá, která svými hity jako například Láska je láska, Amor magor, Requiem, Nechci řvát tu jak husa pitomá nebo Postel není přístav, roztančila a dostala do varu na parketu všechny účastníky plesu. Její vystoupení sklidilo u účastníků plesu velké ovace. S několika svými obdivovateli se po svém vystoupení nejúspěšnější zpěvačka také vyfotila. Účastníci plesu si poté užili vystoupení slovenské hvězdy Pavola Habery, který zazpíval ihned po několikanásobné zlaté slavici Lucce Bílé. Zejména s jeho hity Severanka, Krátké lásky, Mám na teba chuť si celá řada návštěvníků plesu nostalgicky zavzpomínala. Samozřejmě v době písniček Pavola Habery byl parket beznadějně obsazen. A po slovenských hitech přišla na řadu až do časných ranních hodin závěrečná diskotéka Martina Hrdinky.

Během večera čekala účastníky plesu řada překvapení. Kromě tančení si také mohli například zahrát v casinu ruletu nebo poker. Připraven byl i mini fotoateliér, kde si mohli zájemci zapůjčit pestré boa či klobouk a nechat se na památku vyfotit přesně jako v opravdovém kabaretu. Velkým překvapením pro přítomné byl – tak jako loni – Davisův pohár, se kterým se mohli zájemci vyfotit.

Pohodovou a uvolněnou atmosféru plesu si užívala i slovenská lékařka z Levoče. „Jsme na akcích AGELu pravidelně. Je to tady skvělé,“ uvedla lékařka. Dobrá atmosféra včetně bohatého programu se líbila i zdravotní sestře ze společnosti Středomoravská nemocniční. „Osobně na plesy moc nechodím, ovšem tento jsem zmeškat nechtěla. Jsem na plese AGELu poprvé. Hodně jsem o něm slyšela a program byl super. Na památku budu mít i foto s Luckou
Bílou,“ dodala.