Významné události

Firemních her se ve Valčianské dolině zúčastnilo 400 našich zaměstnanců

18. 9. 2013

Řada týmů také soutěžila pod různými názvy. Ve Valči jsme mohli vidět týmy: Brazilky, Bobři, Chobotničky, Poslední záchranka, Východňáre či Komáre z Komárna.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Bc. Radka Baková, PHOTO STUDIO 23

Vypadalo to skoro jako na olympiádě. Stovky sportovců, hodně soutěží, vítěze čekalo slavnostní vyhlášení a bohaté odměny. Jen s tím rozdílem, že muži a ženy v dresech nereprezentovali státy, ale své nemocnice, polikliniky či další zdravotnická zařízení skupiny AGEL. Tak vypadaly firemní hry AGEL, na které v polovině září přijelo do Valči téměř 400 zaměstnanců z České republiky a Slovenska. Tak jako v posledních čtyřech ročnících se soutěžící sešli v překrásném horském středisku Snowland Valčianská dolina nedaleko Martina, aby si nejen zasportovali, zasoutěžili, ale také se vzájemně poznali, utužili vztahy a pobavili se nejen o zdravotních tématech.

Všechny účastníky her po příjezdu během prezentace čekala pro zahřátí před těžkými boji štamprle hruškovice. Poté se soutěžící mohli převléknout do modrých, červených či bílých triček s logem firemních her, která dostali po příjezdu společně s párem teplých ponožek. „Když to půjde, tak vyhrajeme. Ale přijeli jsme se do Valči také pobavit,“ sdělil po příjezdu každoroční účastník her MUDr. Martin Liberda, který pravidelně stává na stupních vítězů v tenise a malé kopané.

Poté již všechny přítomné přivítal generální ředitel AGELu MUDr. Filip Horák, MBA. „Doufám, že se nám to tady bude všem líbit. Zahájím to tradičně – není důležité se zúčastnit, ale vyhrát. Teď už rychle začneme, než nám začne pršet,“ řekl účastníkům her generální ředitel. Ihned poté začaly nelítostné souboje v pěti disciplínách: malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis a petanque. Kromě těchto disciplín, které byly rozmístěny po areálu střediska, byla pro účastníky připravena hlavní soutěž, která se skládala z deseti nejrůznějších úkolů, které prověřily nejen zdatnost našich zaměstnanců, ale také smysl pro humor. Soutěžící čekal například hod kládou, slalom na kole, hod obřím balonem, překážková dráha či jízda na kajaku. Nejlepších pět týmů z řad nemocnic a poliklinik pak postoupilo do podvečerního finále s názvem Triatlon, který měl určit nejlepší družstvo dne. Ve speciálním štafetovém souboji jednotlivých týmů v běhu či slalomové jízdě na koloběžce nakonec předvedli nejlepší výkon zástupci Nemocnice Levoča, kteří se tak na rok stali držiteli putovní vlajky AGELu.

Ovšem počasí letošním hrám nepřálo. Asi po dvou hodinách nelítostných bojů a výjimečných individuálních výkonů se obloha zatáhla a na soutěžící se valily proudy vody, takže se několikrát musely některé soutěže přerušit. Naštěstí naši zaměstnanci nejsou z cukru, a i v dešti předváděli skvělé výkony, takže – až na soutěž v tenise – se dokončily všechny ostatní disciplíny. Počasí tak nakonec podlehlo nadšencům a bojovníkům z našich zdravotnických zařízení. Řada týmů také soutěžila pod různými názvy. Ve Valči jsme mohli vidět týmy: Brazilky, Bobři, Chobotničky, Poslední záchranka, Východňáre či Komáre z Komárna. Elánu, nadšení, sportovního umu, ale i legrace a smíchu bylo během dne při sportovním zápolení našich zaměstnanců obrovské množství. Nejlepší obdrželi pěkné ceny za úctyhodné sportovní výkony, vítězi se ale stali úplně všichni, kteří přijeli. A tečkou za sportovním kláním a náročným dnem pak byl večerní program, v němž nechybělo ani vystoupení kapely či diskotéka.

Potřetí přijela na firemní hry do Valči sympatická sestřička z jipky Vítkovické nemocnice Pavla Pospíšilová, která se představila ve volejbale a také se zúčastnila hlavní soutěže. „My tady nejedeme za každou cenu vyhrát, ale pobavit se. Příště určitě přijedu,“ sdělila. Také doktor Marián Hojstrič z Nemocnice Krompachy se  pravidelně zúčastňuje soutěží. „Opět velmi pěkná akce. Zase zde bylo široké spektrum společensko-sportovních soutěží. Za rok přijedeme znovu,“ uvedl. Sport ve skupině AGEL táhne, největší akcí jsou firemní sportovní hry. „Tyto pravidelné akce symbolizují trend, kterým jsme se rozhodli vydat. Filozofií společnosti už dnes zdaleka není jen rozdávat permanentky do bazénů a fitness center, ale promyšleně motivovat naše lidi ke zdravému životnímu stylu a sportování,“ uvedl generální ředitel Filip Horák s tím, že zaměstnanci se udržují v lepší kondici, naučí se psychicky odpočívat a zároveň utuží vztahy mezi sebou. „Je dobré využít každou příležitost, kdy se zaměstnanci mohou setkat mimo svá pracoviště. A když je to navíc u sportu, příliv endorfinů má vliv i na jejich pracovní výkon a spokojenost,“ dodal.

Celkový vítěz:
1. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča
2. Podhorská nemocnice
3. Poliklinika Olomouc

 

 

Další kategorie:

Petanque:
1. Nemocnice Valašské Meziříčí
2. AGEL Slovensko, MEDI RELAX M+M
3. Podhorská nemocnice

Volejbal :
1. Nemocnice Nový Jičín
2. Nemocnice Podlesí
3. Šumperská nemocnice

Malá kopaná:
1. Nemocnice Podlesí
2. Nemocnice Nový Jičín
3. MARTEK MEDICAL

Stolní tenis :
1. Petr Opletal / Vladimír Růžička (Podhorská nemocnice)
2. Václav Kosť (Dopravní zdravotnictví) / Ivan Procházka (Lékárna AGEL)
3. Ladislava Petrová / Lenka Vacková (Poliklinika Nymburk)