Významné události

Poslanci poděkovali vedení AGELu

16. 7. 2013

Zástupci Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky koncem dubna navštívili společnost MARTEK MEDICAL a Nemocnici Prostějov.

Text: Redakce

Zástupci Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zaslali dva děkovné dopisy vedení společnosti AGEL. Děkovné dopisy zaslali předseda Výboru pro zdravotnictví MUDr. Boris Šťastný a garant celého výjezdního zasedání MUDr. Pavel Holík, poslanec za Prostějovsko.

Zástupci Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na konci dubna v rámci třídenního výjezdního zasedání do Olomouckého kraje navštívili hned několik zdravotnických zařízení. Svůj program zahájili na půdě společnosti MARTEK MEDICAL v Prostějově, kde si výbor vyslechl prezentaci obchodního ředitele skupiny AGEL Ing. Romana Gavandy týkající se obchodních a investičních aktivit. Společnost MARTEK MEDICAL následně představil její ředitel Ing. Tomáš Dohnal. Po krátké diskuzi se členové výboru vydali na prohlídku jak skladových, tak administrativních prostor společnosti. Ještě týž den zavítali poslanci také do prostějovské nemocnice. Po prezentaci nemocnice jejím ředitelem Ing. Tomášem Uvízlem následovala její prohlídka, během níž se členové výboru rozdělili do menších skupin. Část výboru zavítala například do porodnice, někteří chtěli vidět anesteziologicko-resuscitační oddělení, jiní se zajímali o Oddělení laboratorní medicíny.

Na závěr návštěvy nemocnice poslanci diskutovali se zdravotními sestřičkami prostějovské nemocnice. Odpoledne se k výjezdnímu zasedání Výboru pro zdravotnictví připojil sám ministr MUDr. Leoš Heger. „Vždy je dobré vyslechnout náměty, co je potřeba zlepšit ve zdravotnickém systému,“ prozradil Leoš Heger důvod své návštěvy, který osobně pohovořil i se zástupci naší společnosti AGEL. „Zjistil jsem, jak jim to funguje, jak jsou v zisku, zatímco v jiných krajích jsou nemocnice ve ztrátě. Veškeré poznatky byly velmi zajímavé,“ uvedl ministr zdravotnictví Heger.