Významné události

Discopříběh pobláznil účastníky pátého reprezentačního plesu AGELu

20. 12. 2012

Během slavnostního večera akcionáři a členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny.

Text: Ing. Tomáš Želazko; Foto: PHOTO STUDIO 23

Už příchod na jubilejní pátý reprezentační ples skupiny AGEL dával tušit, že se vracíme do atmosféry přelomu 80. a 90. let minulého století – a to do období v té době tak populárních filmů Vítr v kapse, Láska z pasáže či Discopříběh 1 a 2. Před vstupem do barrandovských ateliérů, kde se již potřetí konal ples naší skupiny, totiž nabízeli veksláci účastníkům plesu v minulosti známé bony neboli tuzexové koruny. Prosincový ples naší skupiny se tak celý nesl v rytmu disco – tedy v duchu Discopříběhů, filmů Jaroslava Soukupa s hudbou Michala Davida. Právě král českých a slovenských diskoték se stal hlavní hvězdou plesového večera AGELu.

Celý večer uváděla moderátorská dvojice - populární herečka Iva Pazderová a hlavní hrdina filmu Discopříběh Jirka Horáček alias Rudolf Hrušínský nejmladší. Diskotékový ráz večera zahájilo nápadité předtančení členů skupiny Energy na nezapomenutelnou písničku Holky z naší školky. Poté již akcionáři a členové vrcholového vedení společnosti AGEL ocenili nejlepší pracovníky a kolektivy skupiny, a to v kategoriích Mimořádný počin v oblasti medicíny, společnost roku, české oddělení roku, slovenské oddělení roku, zaměstnanec roku, lékař roku a sestra roku. Velkým překvapením pro zaměstnance skupiny AGEL bylo předání zvláštní ceny za sportovní výkon roku. A ten z rukou předsedy dozorčí rady Ing. Tomáše Chreneka, PhD., a předního světového manažera Miroslava Černoška převzal tenisový hrdina Radek Štěpánek, který posledním bodem rozhodl o vítězství České republiky v Davis Cupu nad Španělskem.

Po úvodním proslovu Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., který přítomné přivítal, ples v podstatě odstartovalo předtančení mladé dvojice, a to čtrnáctileté Barbory Horákové a o rok staršího Dana Šrámka, kteří jsou tanečními mistry republiky. Pak však přišlo to, na co „plesaři“ tak dychtivě čekali. Na pódium vyběhl postavou menší, ale …. velký muž – Michal David a přijetí bylo více než vřelé. Nanic se nečekalo a první taneční blok začal hned zostra jednou z největších hitovek Nesnáším loučení. „Zdravím AGEL a doufám, že se budeme dobře bavit,“ řekl poté publiku Michal David a začal zpívat další svůj hit Discopříběh.

Už od první písně si Michal David publikum získal a dobrou náladu rozdával plnými hrstmi během všech tří svých bloků. První blok byl zaměřen na disko, ve druhém ateliéry zněly italské hity 80. let a třetí blok měl název Mejdan roku. Hity přiváděli lidi do varu, takže taneční parket ani nestačil uspokojit všechny zájemce. Návštěvníky všech generací nadchly například nezapomenutelné hity Decibely lásky, Nonstop, Děti ráje, Líbezná, Céčka, Colu, pijeme Colu, nebo dojemný ploužák Pár přátel stačí mít.

Tyto a celá řada dalších hitů přilákala na parket také tenistu Radka Štěpánka se svou paní Nicole Vaidišovou. A v závěru vystoupení Michalovy hity přilákaly některé jeho fanynky k skoku na podium, kde si společně s králem českých diskoték zazpívaly. Díky velkoplošné projekci se diváci mohli při těchto známých písních podívat na notoricky známé videosekvence z filmů Discopříběh či Láska z pasáže. Působivá světelná šou byla samozřejmostí, chybět nesměla ani tradiční diskokoule a přenosné klávesy. V programu nechybělo losování malé a velké tomboly, ve kterých byly hodně lákavé ceny. Hlavní cenou ve velké tombole byl automobil Škoda Rapid, který věnovala třinecká společnost Karireal. Cenu vítězce – paní Aleně Martinátové, sestře z gynekologického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí - předal sám vlastník Karirealu a místopředseda dozorčích rad společností Moravia Steel a Třinecké železárny Ing. Ján Moder. „V životě jsem nic nevyhrála. Ještě tomu nevěřím,“ řekla po obdržení klíčů od auta překvapená výherkyně.

Již po půlnoci jako třešnička na dortu přišly na řadu slovenské popové hvězdy Jano Baláž a Vašo Patejdl. A při hitech jako Vymyslená, Zloděj slnečníc, Ulice je krásný dom, Kaskadér, Zalúbol sa chlapec nebo Ak niesi moja si celá řada návštěvníků plesu nostalgicky zavzpomínala. A po slovenských hitech přišla na řadu závěrečná diskotéka Martina Hájka. V průběhu večera se zhruba 800 hostů v plesových róbách a oblecích v sále mohlo potkávat s veksláky v bílých ponožkách, zlatých řetězech a dobových kožených či riflových bundách. S nimi si během večera mohli zahrát skořápky, dámu, šachy, stolní fotbal i hokej, čáru céčka nebo si mohli složit rubikovu kostku. Návštěvníci mohli zhlédnout také módní přehlídku. Velkým překvapením pro přítomné bylo přinesení vítězného Davisova poháru, se kterým se mohli zájemci vyfotit.