Významné události

Další úspěch vítkovických gastroenterologů

9. 10. 2012

Centrum péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice oceněno na evropském kongresu gastroenterologů.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: PaedDr. Ivana Novosadová

Centrum péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice získalo další ocenění. Vědecký výbor 20. Evropského gastroenterologického týdne (United European Gastroenterology Week –UEGW) udělil společné práci vítkovických a frýdecko-místeckých autorů – lékařů – prestižní cenu „National Scholar Award“ pro nejlepší abstrakt z České republiky.

Kongresu, konaného koncem října v Amsterdamu, se zúčastnilo 12 000 gastroenterologů ze 127 zemí světa. „Tématem oceněné práce bylo dlouhodobé sledování nemocných po endoskopické léčbě časných neoplázií v tlustém střevě. Naše pracoviště začalo metodu používat jako první v České republice. Umožňuje endoskopické odstranění nádorů, pro které museli být pacienti dříve operováni. V roce 2011 jsme takto ošetřili více než 200 pacientů. Pro naše pracoviště bylo velkou ctí prezentovat předběžné výsledky v loňském roce ve Stockholmu. Letošní cena a přednáška v sekci obsazené prakticky výhradně japonskými lékaři je pro nás velkým zadostiučiněním,“ říká primář vítkovického centra MUDr. Ondřej Urban, Ph.D.

Vítkovické Centrum péče o zažívací trakt v posledních letech zaznamenává výrazné úspěchy na odborném poli. Můžeme připomenout několik publikací v mezinárodních časopisech s impact faktorem, přednášku MUDr. Přemysla Falta o nových metodách v kolonoskopii na kongresu Americké gastroenterologické asociace v americkém San Diegu či MUDr. Martina Klimenta na kongresu Evropského pankreatologického klubu. „Od vzniku našeho centra pracujeme s vizí dosáhnout nejlepší evropské úrovně v gastroenterologii. Je příjemné pracovat v týmu, který pro realizaci této vize žije,“ uzavírá primář Ondřej Urban.