Personalisté informují

Zimní tábor byl plný her, soutěží a zábavy

4. 4. 2017

Tábor si 70 dětí a studentů zaměstnanců skupiny AGEL užily tradičně ve Valčianské dolině.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Mgr. Soňa Chlumová

Jako v minulých letech také letošní zimu zavítaly děti zaměstnanců skupiny AGEL do Valčianské doliny nedaleko Martina na Slovensku a na pár dní vyměnily počítače, hry a technické vymoženosti za lyže a snowboardy. Na 70 dětí a studentů ve věku 8 až 16 let z různých koutů Česka tak prožilo a proskotačilo čtyři dny ve sportovně-rekreačním středisku Snowland. Letošní zima ve Valči účastníky zimní rekreace skutečně přenesla do zimní pohádky – sněhová nadílka, ideální počasí a spousta zábavy. „Hned po příjezdu se děti ubytovaly na pokojích v příjemných penzionech Perun a Yeti. A po prvním společném obědě se děti seznámily s vedoucími a lyžařskými instruktory, kteří si je rozdělili do oddílů. Celé odpoledne bylo na programu lyžování a snowboarding,“ říká hlavní organizátorka tábora Mgr. Soňa Chlumová. 

Díky dobrým sněhovým podmínkám v lyžařském areálu a díky přítomnosti profesionálně proškolených instruktorů nešlo jen o pouhé spouštění se ze svahu, ale děti se učily nové techniky a zdokonalovaly se v těch, které již trochu ovládaly. „Každému dítěti se instruktoři také věnovali individuálně s maximální pozorností. Výsledkem toho bylo, že úplní začátečníci se pod vedením trpělivých instruktorů naučili obstojně sjíždět svah. A ti pokročilejší se zase dostali na úplně jinou úroveň, než na jaké do té doby jezdili,“ doplnila hlavní organizátorka. Ostatně všechny zážitky byly průběžně dokumentovány a do fotogalerie lze nahlédnout na www.agel.cz. Ve Valči se ale jen nelyžovalo. Účastníci tábora si mimo lekce na svahu užili i spousty legrace a soutěží. Organizátoři zimního tábora měli pro děti připravený program nejen na svahu, ale i přímo ve středisku. Za zmínku jistě stojí večerní hrátky na sněhu, přednáška horské služby, relaxace ve welness centru či bowling v blízkém hotelu Impozant. Závěr pobytu zpestřil obří slalom o medaile a diplomy. „Děti byly samozřejmě rozděleny do skupinek podle věku a úrovně lyžování, podle toho zda sjely na lyžích či na snowboardu. Po posledním sjezdu jsme vyhodnotili všechny soutěže, dětem předali odměny a obrovský potlesk patřil dětem na stupních vítězů,“ uvádí hlavní organizátorka. 

Čtyřdenní zimní rekreace pro děti zaměstnanců byla opět připravena a také vedena personálním odborem společnosti AGEL ve spolupráci s odborovou organizací SOOSA. „Zimní rekreaci tedy máme za sebou, a co čeká děti zaměstnanců skupiny AGELv létě? Začínáme připravovat letní dětský tábor, o který je také tradičně tak velký zájem, že budou otevřeny dva turnusy, a stejně jako v loňském roce se potkáme v Sobotíně,“ dodala Mgr. Soňa Chlumová s tím, že bližší informace o letních táborech AGEL se rodiče i jejich děti dozvědí z plakátů, které se objeví v jednotlivých společnostech skupiny AGEL. Stejně tak budou mít informace personalisté zdravotnických zařízení a samozřejmě je možné se kdykoliv obrátit také na personální odbor AGEL.