Personalisté informují

Rodinný den s AGELem v Jeseníku navštívilo přes 200 lidí

2. 8. 2016

Rozesmáté tváře dětí a jejich rodičů byly pro organizátory akce největší odměnou.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

Skákací hrad, malování na obličej, lukostřelba a další atrakce přilákaly děti a jejich rodiče na akci „Rodinný den s AGELem“, která se uskutečnila v areálu jesenické Vily Elis. Na odpoledne plné zábavy a her dorazilo více než 200 dětí, jejich rodinných příslušníků, a také široká veřejnost. Program zahájil a příchozí krátkým projevem přivítal člen představenstva AGELu Ing. René Janosch. „Mám velkou radost, že jsme se zde sešli v takto hojném počtu. Ještě před tím, než se rozprchnete na dlouho očekávané prázdniny, jsme se rozhodli vám toto čekání zpříjemnit a uspořádali pro vás Rodinný den s AGELem,“ uvedl Janosch. 

Ještě pár minut před začátkem akce to vypadalo, že děti a jejich rodiče přivítá bouřka a blesky. Ovšem počasí se umoudřilo a během tří hodin bohatého programu účastníky akce provázelo nádherné slunečné počasí. Děti si v rámci Rodinného dne s AGELem mohly zdarma zaskotačit na skákacím hradě či trampolíně, vyzkoušely si lukostřelbu nebo hru na africké bubny, a nechybělo ani oblíbené malování na obličej nebo výtvarná dílnička. Jako trénink zručnosti pro malé i větší pak byla připravena série prohazovaček, nahazovaček a rovnovážných atrakcí, které prověřily zručnost i fyzickou zdatnost účastníků. A pro milovníky odměn samozřejmě bylo připraveno i několik soutěží o ceny. O atrakce byl velký zájem po celé odpoledne, ovšem nejvíce napilno měli výtvarníci malující obličeje dětí, protože právě malování na tvářičky mají nejmenší velice rádi.

„Moc se mi tady líbí. Nejvíce mne bavil skákací hrad a malování. Líbily se mi také soutěže,“ řekla desítiletá Denisa z Jeseníku. „Super byla střelba z luku, to jsem byl čtyřikrát. Také se mi líbila hra na africké bubny, to jsem zažil poprvé v životě,“ uvedl jedenáctiletý Marek. Organizátoři mysleli na všechny i na všechno, snad i díky tomu na akci vládla všeobecná spokojenost. Rozesmáté tváře dětí a jejich rodičů byly právě pro organizátory akce největší odměnou. V průběhu celého programu byly k dispozici stánky s občerstvením, reprodukovaná hudba a vše uváděl moderátor. Příchozí se mohli zúčastnit slosovatelné soutěže o věcné ceny, které věnovaly společnosti Perfect Distribution a Repharm.