Personalisté informují

Zimní rekreaci ve Valčianské dolině si děti užily

7. 4. 2016

Děti zaměstnanců skupiny AGEL kromě lyžování a snowboardingu čekal pestrý program.

Text: redakce / Foto: Bc. Kateřina Kyselá, MBA

Po roce se sjely děti zaměstnanců skupiny AGEL na tradiční dětskou zimní rekreaci do Valčianské doliny, nedaleko Martina na Slovensku. Děti vyměnily na pár dní počítače, tablety a jiné technické vymoženosti za lyže a snowboardy. V letošním roce se rekreace zúčastnilo rekordních 75 dětí ve věku 8 až 16 let, které měly možnost prožít čtyři dny sportovních aktivit a radovánek ve sportovně-rekreačním středisku Snowland. Kromě lyžování a snowboardingu čekal děti pestrý program, přičemž během čtyř dnů zde navázaly nová přátelství. Ve Valči děti čekal na sjezdovkách Valčianské doliny nabitý program, který si i přes ne moc ideální počasí užily až do posledních okamžiků.

„Hned po příjezdu se děti ubytovaly v penzionu Perun a v hostelu Yeti. Po obědě jejich první kroky směřovaly na svah, kde se seznámily s instruktory, kteří si je rozdělili do oddílů podle úrovně jejich sportovních schopností. Celé odpoledne již pak bylo na programu lyžování a snowboarding,“ říká hlavní organizátorka tábora Mgr. Soňa Chlumová. Díky sněhovým podmínkám v lyžařském areálu a přítomnosti profesionálních instruktorů nešlo jen o pouhé sjíždění ze svahu. Děti se zdokonalovaly v tom, co už uměly, ale současně se naučily zvládat také jízdu na rozbředlém nebo zledovatělém sněhu. „Instruktoři se dětem věnovali maximálně podle jejich úrovně. Snažili se, aby se po těch třech dnech na lyžích a snowboardu každé z dětí cítilo na svahu co nejjistěji,“ doplnila hlavní organizátorka. Kromě lyžování a snowboardingu si děti užily i spousty soutěží a zimních radovánek na bobech, zipech a sáňkách, a některé děti poprvé v životě zažily noční lyžování. 

Organizátoři a vedoucí měli pro děti připravenýprogram i mimo svah. Hned první večer si děti poslechly velmi zajímavou přednášku Horské služby, kde měly na přednášející množství otázek, ale také měly možnost vyzkoušet si, jaké to je, když Horská služba fixuje zraněného na svahu do speciálních vaků, ve kterých pak lyžaře sváží na ošetřovnu. Děti se také dozvěděly spoustu zajímavých informací o skialpinismu a měly možnost osahat si tulení pásy, které se upevňují na lyže skialpinisty. Další večer si děti mohly odpočinout ve wellness centru nebo si zahrály bowling. Závěr pobytu zpestřil, všemi velmi očekávaný, obří slalom.

„Děti se připravily po oddílech na svah a ve spolupráci s instruktory, kteří kdysi sami závodili, byla odstartována rychlostní soutěž. Děti byly rozděleny do skupin podle věku a úrovně lyžování. Každá taková skupina pak měla své vítěze na prvních třech místech, ale protože byli všichni rychlí, medaile obdrželi všichni, kteří soutěžili,“ uvádí hlavní vedoucí tábora Bc. Kateřina Kyselá, MBA. Čtyřdenní zimní rekreace pro děti zaměstnanců AGEL byla připravena opět personálním odborem společnosti AGEL ve spolupráci s odborovou organizací SOOSA. „Velmi si vážíme možnosti organizovat tyto aktivity pro děti zaměstnanců a ochoty našich zaměstnanců, kteří se o děti pečlivě celé čtyři dny starají. 

V současné době již začínáme připravovat letní dětský tábor, který se bude konat první dva týdny v měsíci červenci a stejně jako v loňském roce se sejdeme v Sobotíně,“ dodala Mgr. Soňa Chlumová, personálně organizační manažerka AGELu. Bližší informace o letním táboře AGEL se rodiče i jejich děti dozví již v průběhu měsíce března. Jistě ale není na škodu představit letošní programové téma celého letního tábora, které se ponese pod názvem „Tajná mise“. Více bude možné se dočíst z připravovaných plakátů, které se objeví v jednotlivých společnostech skupiny AGEL. Stejně tak budou mít informace personalisté zdravotnických zařízení a samozřejmě je možné se kdykoliv obrátit přímo na Mgr. Soňu Chlumovou, která tyto aktivity zaštiťuje.