Personalisté informují

Děti zaměstnanců si užívaly zimní tábor ve Valči

26. 3. 2015

Ve Valčianské dolině účastníky tábora čekala zimní pohádka – hodně sněhu, ideální počasí a spousta zábavy.

Text: redakce / Foto: Bc. Kateřina Kyselá, MBA

Děti zaměstnanců společností skupiny AGEL si po roční přestávce opět užívaly zimní tábor ve Valčianské dolině nedaleko Martina na Slovensku. O čtyřdenní zimní tábor ve sportovně-rekreačním středisku Snowland byl velký zájem a zúčastnilo se jej 37 dětí. Ve Valči účastníky tábora čekala zimní pohádka – hodně sněhu, ideální počasí a spousta zábavy. Pro všechny byl připraven program plný nejen lyžování či snowboardingu, ale i dalších zimních radovánek. 

„Hned po příjezdu se děti ubytovaly v příjemném penzionu Perun. A po prvním společném obědě se děti seznámily s instruktory, kteří si je rozdělili do oddílů. Celé odpoledne bylo na programu lyžování a snowboarding,“ říká hlavní organizátorka tábora Bc. Kateřina Kyselá, MBA, s tím, že první večer děti čekala přednáška Horské služby, kde se například seznámily s mačkami, lyžemi na ski-alping a různými záchrannými pomůckami, které záchranáři používají v případě zranění jak na svahu, tak v otevřených horách. „Děti měly možnost vyzkoušet si lehátko, které je vyrobené ze speciálních materiálů, které když se nafoukne v době, kdy je na lehátku raněný lyžař, tak zcela zafixuje tělo, tak, aby bylo možné pacienta zcela bezpečně přesunout terénem bez jediného pohybu pacienta,“ doplnila.

Celý druhý den byl věnován lyžování či snowboardu a to až do večerních hodin, protože bylo pro děti připraveno večerní soutěžení na svahu. Při jedné ze soutěží byly děti rozděleny do malých skupinek po třech či čtyřech. Každá skupina dostala hrnec, mrkev a haldy sněhu. Cílem bylo v časovém limitu postavit sněhuláka, což si děti náramně užily. Třetí den byl rozdělen do dvou částí. Dopoledne děti opět trávily na svazích a odpoledne, v rámci relaxace strávily pár hodin ve welness centru a poté si zahrály bowling v blízkém hotelu Impozant. Zájem o bowling, ale i vířivku, byl veliký. 

Závěr pobytu zpestřil obří slalom o ceny. „Děti byly samozřejmě rozděleny do skupinek podle úrovně lyžování a podle toho, zda jsou lyžaři či snowboardisté. Měli několik jízd na rozjezd a pak to začalo „na ostro“. Takové nadšení a touha po vítězství byla nejvíce vidět v jejich očích a pak i v jejich stylu co nejdříve se dostat do cíle,“ uvádí Kateřina Kyselá. Večer pak trávili společně, kdy hráli různé hry. Hrály se karty, Double, Člověče nezlob se, Kufr. Některé děti kreslily, jiné si připravovaly obrázky z tábora. „Poslední den hned po ránu si děti začaly balit své kufry a po snídani se přesunuly na svah. Po posledním sjezdu jsme vyhodnotili všechny soutěže, dětem předali medaile a rozloučili jsme se s krásným prostředím i instruktory, že za rok se zase uvidíme,“ doplnila organizátorka akce.

Jedním z dětí, který se tábora zúčastnil, byl devítiletý Filip Šimíček z Libhoště. „Moc se mi tam líbilo, ale stýskalo se mi moc po rodičích. Lyžovačka byla super a moc jsem si jí užíval. Dokonce jsem vyhrál druhé místo a dostal krásnou medaili. Paní vedoucí byly moc hodné, pěkně se o nás staraly a připravily nám pěkný čtyřdenní program plný zážitků,“ uvedl v dopise zaslaném organizátorům tábora. „Jsem moc rád, že jsem jel, a jel bych opět a zas a znova, protože jsem zde získal mnoho zážitků a nové kamarády. Děkuji společnosti AGEL, že takové akce pořádá,“ doplnil v dalším dopise Petr Vojtovič z Třince.

Čtyřdenní zimní tábor pro děti zaměstnanců byl připraven opět personálním odborem společnosti AGEL ve spolupráci s odborovou organizací SOOSA. „V současné době již začínáme připravovat letní dětský tábor, který se bude konat, stejně jako v loňském roce, v Sobotíně,“ dodala Bc. Kateřina Kyselá, MBA. Bližší informace o letním táboře AGEL se rodiče i jejich děti dozvědí z plakátů, které se objeví v průběhu března v jednotlivých společnostech skupiny AGEL. Stejně tak budou mít informace personalisté zdravotnických zařízení a samozřejmě je možné se kdykoliv obrátit také na personální odbor AGEL.