Personalisté informují

ČPZP i letos uhradí zaměstnancům AGELu rekondiční péči

21. 5. 2014

Zdravotní pojišťovna uhradí léčebně-rehabilitační péči a zároveň přispěje na ubytování a stravování.

Text a foto: redakce

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna i v tomto roce zahájila spolupráci v rekondiční péči o zaměstnance společností AGEL. Finanční prostředky, které zdravotní pojišťovna pro tuto péči vyčlenila, budou využity zejména na léčebně-rehabilitační péči u rekondičních pobytů v lázeňských zařízeních jak v Čechách, tak na Slovensku – jedná se o Lázně Teplice nad Bečvou, Lázeňský & wellness hotel Niva Luhačovice, nestátní zdravotnické zařízení Hotel ODRA v Ostravici a Slovenské liečebné kúpele Rájecké Teplice. V roce 2013 bylo v lázeňských místech využito více než 500 poukazů. Z toho 125 v Hubertu Luhačovice, 53 v hotelu Odra, více než 200 ve slovenských Rajeckých Teplicích a téměř 130 v Teplicích nad Bečvou. Pro rok 2014 bude mít skupina AGEL možnost využít přibližně 600 poukazů.

„V rámci spolupráce se skupinou AGEL, která má registrováno u ČPZP podstatnou část zaměstnanců, uhradí zdravotní pojišťovna léčebně-rehabilitační péči a zároveň přispěje na ubytování a stravování ve výši 80 procent,“ upřesnil vedoucí odboru péče o klienty ČPZP Ing. Emil Rakus. Dále bude nasmlouváno čerpání vitamínů a vitamínových přípravků v předem stanovených lékárnách, doplňková rekondiční péče pro zaměstnance Nemocnice Český Těšín a Nemocnice Podlesí a ambulantní rekondiční pobyty pro zaměstnance Šumperské nemocnice a Podhorské nemocnice. Mimo tyto aktivity přispěje ČPZP na dětské ozdravné tábory.

ČPZP v letošním roce nabízí stávajícím pojištěncům možnost spolupráce v rámci projektu Získej pojištěnce, získáš bonus. Každému pojištěnci, který zaregistruje k ČPZP svého známého, rodinného příslušníka a tak podobně, poskytne ČPZP finanční příspěvek 500 korun na pohybové aktivity, solárium, masáže apod. Každý může přivést do ČPZP až šest nových pojištěnců a dosáhnout tak na 3000 korun.