Personalisté informují

Lázně Rajecké Teplice přitahují naše zaměstnance svou krásou i službami

8. 9. 2013

Rekondiční pobyty jsou určeny pro zaměstnance AGEL u se zvýšeným fyzickým a psychickým zatížením.

Text: Redakce

Jedny z nejkrásnějších slovenských lázní najdeme v lůně kouzelné přírody Strážovských vrchů a Malé Fatry. V oblasti bohaté na minerální vody se nacházejí Rajecké Teplice. První zmínka o lázních je ze 14. století, za svou slávu vděčí horkým termálním pramenům a jejich vynikajícím léčebným účinkům. V malebném lázeňské městečku žije v současnosti 2 600 stálých obyvatel, samotné lázně se pyšní nádherným vodním a saunovým světem s desítkami antických soch a sloupů, který vás přenese do doby starověkého Řecka a Říma.

Potěšit zrak, ducha i tělo zde mají možnost i zaměstnanci skupiny AGEL, kteří zde mohou prožít svůj lázeňský pobyt. „Rekondiční pobyty jsou určeny pro zaměstnance se zvýšeným fyzickým a psychickým zatížením. Začali jsme je nabízet v roce 2011 a zájem o ně stále roste. Zatímco první rok vyjelo na pobyt do Rajeckých Teplic 59 zaměstnanců, v loňském roce to bylo na stejné místo již téměř třikrát více. Zaměstnanci většinou volí místo svého lázeňského pobytu dle své dopravní dostupnosti, přesto jsou však Rajecké Teplice velmi oblíbenou destinací,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti AGEL Ing. Iveta Ostruszková, MBA. Lázeňský pobyt naši zaměstnanci plánují většinou na podzim. Nejoblíbenějším měsícem v letošním roce bylo září, kdy na rekondici vyrazilo celkem 154 osob, z toho 61 do Rajeckých Teplic.

Během návštěvy lázní máme dojem, že jsme našli skutečný ráj na zemi. Průvodcem nám je Ing. Pavel Balcárek, ředitel pro strategii a východní trhy Slovenských liečebných kúpeľov, Rajecké Teplice. „Lidé by sem měli přijet kvůli špičkové termální léčivé vodě a také kvůli prostředí, ve kterém se necítí jako v nemocničním zařízení. Jsme jiní a jedineční antickým stylem, ve kterém jsou celé lázně vybudovány. Dále rozvíjíme i množství procedur s cílem vytvořit excelentní vodní svět, v provozu jsou tři velké vnější bazény a takzvaná turecká lázeň, dále pak dva vnitřní bazény. Chceme vytvořit pro klienty takové místo, aby se cítili jako v jiném světě,“ potvrzuje naše pocity ryzí češtinou tento rodák z Olomouce. Rekondiční pobyt organizovaný v rámci spolupráce s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou (ČPZP) si letos v srpnu užívala i paní Valéria Poppeová, zdravotní sestra Polikliniky Ostrava. „Relaxuji naplno, personál je příjemný, jídlo je vynikající, procedury i ubytování také. Jsem nadšená, využívám zejména vodní svět,“ svěřila se s úsměvem během naší návštěvy paní Poppeová, která zde nacházela úlevu na své problémy s bederní páteří. Jak dodává, mohla si vybrat, zda na pětidenní rehabilitační pobyt, kdy procedury hradí ČPZP a zároveň přispívá z 80 procent na ubytování a stravování, pojede do Rajeckých Teplic, Luhačovic, Teplic nad Bečvou nebo do Ostravice. Jako rodačka z Košic však měla jasno. „Táhlo mě to na Slovensko. Byla jsem se tady podívat už dříve, ale v lázních jsem tady ani nikde jinde ještě nebyla. Cítím se tady jako u moře. Je tady stejná pohoda, koupání v bazénu a navíc léčebné procedury. Mohlo by být více masáží, to bych byla už naprosto nadšená,“ uvedla rehabilitační sestra.

Rajecké Teplice vyhledávají hlavně lidé, které trápí onemocnění pohybového aparátu, netuberkulózní choroby horních cest dýchacích, lehkých nervových chorob, choroby z povolání a ženy, které mají problémy s otěhotněním. „Kapacita je nyní asi 300 hostů, ale zvýší se na zhruba 500. Umožní to dokončení probíhající rekonstrukce bývalého léčebného domu Velká Fatra, který se změní na Aphrodite Palace,“ vypočítává Ing. Balcárek. Za provozu se dokončuje i vnější vodní svět, na místě, kde ještě před dvěma lety byla zelená louka. Po jeho dokončení by měly fungovat dvě velké sauny, každá pro 50 lidí, restaurace pro 150 lidí a další dva bazény,“ dodal. Návštěvníci se mohou těšit i na další novinku. „Nemáme tady klasickou kolonádu, ale do konce roku počítáme se zavedením pitné kůry. Naše voda je prakticky totožná se složením vody Rajec. Má velmi nízký obsah sodíku a je tak vhodná pro klienty se srdečními problémy,“ uvedl Ing. Balcárek s tím, že pitné kúry budou k dispozici klientům i v oblasti vnějších bazénů. Milovníci masáží se již nyní mohou nechat hýčkat rukama rodilých Thajek a dopřát si například jejich proslulou „foot massage“ přímo u venkovních bazénů nebo uvnitř vodního světa.