Personalisté informují

Děti našich zaměstnanců zažily na letním táboře pravý Kocourkov

26. 7. 2013

Letošní program letního tábora pro děti zaměstnanců skupiny AGEL byl inspirován knihou Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkov.

Text a foto: Bc. Radka Baková

Celkem 93 dětí se zúčastnilo letošního ročníku letního tábora pro děti zaměstnanců skupiny AGEL s názvem KOCOURKOV, aneb TO NEVYMYSLÍŠ 2013. Tábor se již tradičně konal v příjemném prostředí rekreačního střediska Losinka v Rapotíně u Velkých Losin v Jeseníkách na Šumpersku. „Program letošního ročníku se nese v duchu příběhů a života obyvatel města Kocourkova. To znamená, že nám žádná vylomenina nebude cizí a spoustu věcí překroutíme,“ prozradila na počátku tábora s úsměvem hlavní táborová vedoucí Stáňa Kantorová, která měla pro děti se svým týmem připravenu na každý den tábora jak suchou tak mokrou variantu programu. Ani v letošním roce nechybělo učení se novým dovednostem, například zdravovědě či střílení ze vzduchovky. Během dopoledne děti plnily nejrůznější disciplíny koncipované tak, aby si je užily mladší i starší děti. „Během tábora si účastníci secvičí divadelní představení, které pak ostatním předvedou. Děti si jistě užijí diskotéky, volbu Miss a Missáka tábora a připravenu máme také soutěž Kocourkov hledá talent,“ doplnila Stáňa Kantorová. Pro nejstarší děti, které byly na táboře letos naposledy, měli organizátoři připraveno speciální překvapení – nocování v přírodě. Ke správnému táboru neodmyslitelně patří také táborák, který nechyběl ani v Kocourkově.

Účastníci tábora byli rozděleni do čtyř oddílů – oranžového, bílého, zeleného a modrého. Každý oddíl, složený z dětí nejrůznějších věkových kategorií, měli na starosti dva táboroví vedoucí. „Letos jsem na táboře už potřetí a pokaždé se mi tady moc líbilo, mám to tady ráda – hry, vedoucí, kámošky, prostě všechno. Myslím, že i Kocourkov bude super. Jen doufám, že nám vyjde počasí a že se nebudu bát na stezce odvahy. Moc se těším na diskotéky, přibalila jsem si laky na vlasy a spoustu potřebných věcí,“ uvedla první den po příjezdu desetiletá Lena Robenková z Trojanovic, která byla ubytovaná na chatce číslo 11 společně s dalšími třemi děvčaty, například také devítiletou Amálkou. „Na táboře jsem poprvé, přijela jsem se spolužačkou Šárkou a jsem velmi zvědavá, jaké to tady bude, určitě to bude nejlepší tábor. Snad jen nebudeme mít příliš brzy budíček, protože o víkendech u babičky vstávám někdy pozdě,“ prozradila Amálka z Rýmařova těsně před tím, než Stáňa Kantorová začala svolávat děti na první nástup letošního tábora, na kterém malé účastníky přivítal také předseda Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna a manažerka NADACE AGEL Mgr. Denisa Rísová. Poté se už děti rozdělily do oddílů a začaly usilovně společně vymýšlet vhodné jméno pro svůj oddíl a také pokřik. Společně se pak pustily do výroby oddílové vlajky. V jídelně už pro táborníky paní kuchařky začaly připravovat večeři, což bylo znamením, že den se pomalu schýlil ke konci a táborníci mohli s napětím očekávat, co si pro ně organizátoři připravili do dalších dnů.