NADACE AGEL pomáhala

Děti si na táboře užily malování s NADACÍ AGEL

4. 9. 2013

Do malování s nadací byli zapojeni všichni účastníci tábora, kteří si mohli sami zvolit, jakou technikou budou umělecky tvořit.

Text: Bc. Radka Baková / Foto: Mgr. Denisa Rísová

Speciální kreativní program připravený NADACÍ AGEL si užily během pobytu na táboře v rekreačním středisku Losinka v Rapotíně u Velkých Losin v Jeseníkách na Šumpersku děti zaměstnanců skupiny AGEL a také pět dětí z Dětského domova Černá Voda, kterým pobyt hradila také NADACE AGEL. Do malování byli zapojeni všichni účastníci tábora, kteří si mohli sami zvolit, jakou technikou budou umělecky a také na jaký podklad. Na výběr bylo plátno, papír, flipchartový papír, ale i jednorázový operační plášť. Téma svého obrazu si děti volily samy a mohly tak naplno popustit uzdu své fantazii.

Malování se zúčastnily také tři zástupkyně NADACE AGEL - členka dozorčí rady MUDr. Dana Polachová, předsedkyně správní rady Ing. Iveta Ostruszková, MBA, a manažerka nadace Mgr. Denisa Rísová, které společně v každé kategorii vybraly jeden nejlepší obrázek. Výherci dostali od nadace společnou odměnu. „Cílem této akce bylo děti ještě více sjednotit při společné aktivitě a nenásilnou formou je poučit o tom, že je důležité pomáhat druhým,“ uvedla Ing. Iveta Ostruszková, MBA.

Přátelská a kreativní atmosféra odpoledne byla umocněna stovkami balónků NADACE AGEL, které areál tábora zdobily a které pak nakonec děti společně vypustily do oblak. Toto zpestření bylo možné dětem připravit také díky přispění společnosti Trivision, která na akci zprostředkovala héliové plnicí bomby.