Vítkovická nemocnice

Nejmenší pacienty nemocnice navštívil Marek Jankulovski

29. 1. 2014

Dětem přinesl dárky a Vítkovické nemocnici šek na sto tisíc korun určených na nákup nového vybavení dětské jednotky intenzivní péče.

Text: Ing. Hana Szotkowská, Ing. Tomáš Želazko / Foto: Ing. Tomáš Želazko

Koncem prosince bylo na dětském oddělení Vítkovické nemocnice pěkně veselo. Nemocné děti navštívila bývalá fotbalová hvězda AC Milán
a české reprezentace Marek Jankulovski. Dětem přinesl spoustu dárků a nemocnici šek na 100 tisíc korun určených na nákup nového vybavení na dětskou jednotku intenzivní péče. Peníze půjdou například na resuscitační postel nebo monitor životních funkcí.

Jeden z nejlepších českých fotbalistů posledních desetiletí Marek Jankulovski navštívil hospitalizované pacienty těsně před Vánocemi. Dětem předal dárky a překvapení čekalo i na maminky hospitalizovaných dítek v podobě šály FC Baník a AC Milán. Plyšoví medvědi, stavebnice lego a pro starší MP3 tak rozzářily nejeden pár dětských očí. „Ne všechny děti mají to štěstí a mohou trávit Štědrý den doma a užívat si předvánoční pohody v podobě uždibování cukroví a sledování pohádek. Snažíme se zde proto vytvořit co největší domácí a pohodovou atmosféru. Musím říct, že Marek Jankulovski k této snaze svojí návštěvou velkou měrou přispěl,“ řekl primář dětského oddělení MUDr. Jan Boženský.

Bývalý úspěšný fotbalový reprezentant, kterému se ve Vítkovické nemocnici před několika roky narodila mladší dcera Kristýna, chtěl poukázat i na to, že ne všechny děti mají to štěstí a mohou být doma se svými nejbližšími v době svátků. „Já mám to štěstí, že mám doma dvě zdravé dcery, a o to více jsem chtěl nemocným dětem čas v době Vánoc aspoň trošku zpříjemnit,“ uvedl Marek Jankulovski, kterého během návštěvy doprovázel i generální ředitel AGELu MUDr. Filip Horák, MBA, jenžnaopak každé zaměstnankyni dětského oddělení růží poděkoval za jejich náročnou práci a popřál krásné Vánoce.

Vítěz ligy mistrů z roku 2007 Marek Jankulovski se charitativní činnosti věnuje dlouhodobě. „Jsem na tyhle akce zvyklý už z Itálie. Není často důležité, aby se o podobných akcích vědělo a psalo v médiích. Hlavní je pomoci dobré věci, což se nám i nyní povedlo,“ sdělil Marek Jankulovski s tím, že v podobných charitativních akcích chce i nadále pokračovat.