Vítkovická nemocnice

Vítkovická nemocnice má novou kantýnu i dodavatele stravy

17. 11. 2013

Zaměstnanci mají nyní možnost vybírat z pěti jídel a pro pacienty  je k dispozici 25 různých diet, které s kuchařiřeší nutriční tým složený z lékařů a nutričních terapeutek.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Ing. Hana Szotkowská / Foto: Ing. Hana Szotkowská

Ještě donedávna se zde svážely balíky špinavého prádla z celé nemocnice, dnes by vnitřek budovy bývalé prádelny poznal jen málokdo. Během dvou měsíců se proměnila v novou kantýnu. Namísto pytlů nemocničních lůžkovin tak naleznou pacienti i personál Vítkovické nemocnice v cihlové budově zadní části areálu nepřebernou nabídku potravin a nápojů. Součástí nové kantýny je i kavárna s příjemným posezením, kde mohou zamířit také návštěvy a strávit tak čas s hospitalizovanými pacienty, namísto nemocničního pokoje, v prostředí příjemné kafetérie. Změn doznala také nemocniční strava, zdravotnické zařízení změnilo jejího dodavatele, od kterého si slibuje kvalitnější a chutnější jídlo než doposud.

Noviny, tabák, cukrovinky, káva, čaj, ale i saláty nebo italské pannini. Takové pochutiny nabízí nová kantýna ve Vítkovické nemocnici. Přestože funguje jenom pár dní, pacienti i personál si ji velmi rychle oblíbili, o čemž svědčí fakt, že už ve dvanáct hodin hlásí slečny za kasou, že menu pro dnešní den jsou téměř vyprodaná. A novou kantýnu si chválí i návštěvy, které během slunečných dnů venku obsadí většinu laviček. „Je to příjemná změna. Oceňuji hlavně to, že teď nemusím sedět s manželem na pokoji, ale můžeme vyrazit do kavárny a dokud je ještě teplo, posedět třeba i venku,“ prozradila Pavlína Ševčíková, jejíž manžel leží na rehabilitačním oddělení Vítkovické nemocnice kvůli nemocným zádům. A brzy vyrazí personál kantýny i za pacienty – nabídne jim denní tisk, hygienické potřeby, nápoje, pečivo i sladkosti. Pomůže tak těm, které nemoc upoutala na lůžko a pro pochutiny si po svých dojít nemůžou.  

Kromě nové kantýny se dočkali pacienti i personál Vítkovické nemocnice také kvalitnější stravy. Nemocnice totiž změnila jejího dodavatele. Ten navíc zkulturnil zázemí pro výdej i vlastní jídelnu pro zaměstnance. „Doufáme, že změna dodavatele přinese výrazné zlepšení kvality dodávané stravy. Chutná strava, splňující i nároky na výživovou a energetickou hodnotu je důležitá jak pro zaměstnance, tak i pro pacienty. Na kvalitě stravy závisí i to, jak úspěšná bude léčba našich pacientů,“ říká ředitelka Vítkovické nemocnice MUDr. Marie Marsová, MBA.

Nemocniční strava bývala v minulosti často terčem kritiky pacientů i zdravotníků.  Stížnosti byly směrovány především na jídlo fádní, bez chuti a často studené, výběr byl omezen.  „Naši zaměstnanci mají nyní možnost vybírat z pěti jídel a pro pacienty je k dispozici 25 různých diet, které s kuchaři řeší nutriční tým složený z lékařů a nutričních terapeutek. Samozřejmostí jsou i individuálně připravované diety pro pacienty s alergiemi, specifickými potřebami nebo vegetariány,“ uvádí MUDr. Marie Marsová, MBA.

Ve Vítkovické nemocnici se vydá denně strava pro 500 strávníků, z toho je polovina určena pro pacienty - snídaně, obědy, večeře, přesnídávky i přídavky stravy. V nemocnici se denně stavuje i 250 zaměstnanců, z toho se podává asi 170 obědů přímo v jídelně. Pracovníci nemocnice, kteří pracují na operačních sálech nebo jednotkách intenzivní péče a nemohou přijít na oběd do nemocniční jídelny, odebírají chlazenou stravu. Tu si poté ohřejí v mikrovlnné troubě na svém pracovišti. „Pro zaměstnance je výběr z pěti jídel, přičemž dvě jsou standardní hlavní jídla, jedno je bezmasé, jedno hlavní jídlo racionální výživy – tzv. FIT salát a páté je nadstandardní jídlo s větší gramáží masa,“ uvádí ředitelka nemocnice a dodává, že objednávky jídla byly původně možné pouze v jídelně, nyní lze stravu objednat i přes webové stránky nebo přes čipovou kartu.