Nemocnice Nový Jičín

Anesteziologicko-resuscitační oddělení má nový monitor vitálních funkcí

18. 6. 2017

Investice do nového přístroje vyšla nemocnici na 100 tisíc korun.

Text: Bc. Lucie Drahošová / Foto: Ing. Lucie Prchalová

Vyšší bezpečnost při onkologických zákrocích pod narkózou čeká nově na všechny pacienty Nemocnice Nový Jičín. Zdejší anesteziologicko-resuscitační oddělení – úsek anestezie nově disponuje moderním monitorem vitálních funkcí, který s vysokou přesností měří, zobrazuje, zpracovává i zaznamenává biometrická data. Investice do nového přístroje vyšla nemocnici na 100 tisíc korun. Monitor životních funkcí, nebo také fyziologický monitor, je zařízení sloužící ke sledování zdravotního stavu pacienta, a to za využití senzorů. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Nemocnice Nový Jičín slouží konkrétně radiologickým pacientům, kteří trpí některým z onkologických onemocnění a chystají se na zákrok v narkóze.

 „Monitor je vybaven například senzory pro měření EKG, senzorem okysličení krve, senzorem pro měření teploty a dalšími, které monitorují hlavní životní funkce pacientaběhem zákroků v narkóze. U nás jej využijí všichni onkologičtí pacienti z úseku radioterapie, které čeká zákrok za použití anestezie,“ popisuje využití monitoru vitálních funkcí Jarmila Pustějovská, staniční sestra anesteziologicko-resuscitačního oddělení – úseku anestezie, Nemocnice Nový Jičín. Model, který nově získalo anesteziologicko-resuscitační oddělení, přitom nabízí multifunkční využití pro pacienty veškerého věku, tedy dospělé, děti a dokonce i novorozence.

„Zařízení disponuje barevným patnáctipalcovým dotykovým displejem, který nabízí přehled o pacientově stavu i na větší vzdálenost, a zároveň přístroj umožňuje napojení na nemocniční systémy tak, aby byl v případě odchýlení od normálních hodnot okamžitě zalarmován zdravotnický personál,“ dodává Jarmila Pustějovská. Monitor životních funkcí lze přitom využít jak při napojení na elektrickou síť, tak i pouze za využití baterií, které udrží přístroj v provozu okolo dvou hodin. Součástí přístroje je pak i integrovaný záznamník, který archivuje údaje a provádí dokumentaci pro případné využití v budoucnu.