Nemocnice Nový Jičín

V Nemocnici Nový Jičín sklidili první med

25. 9. 2015

Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, je známý především svojí schopností ničit baktérie.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Mgr. Radka Miloševská / Foto: Ing. Tomáš Želazko

Více než 20 kilogramů včelího medu sklidila Nemocnice Nový Jičín, která loni ve svém areálu vybudovala dva včelí úly a letos v srpnu poprvé ve své historii sklidila čerstvý přírodní med. Tato vzácná pochutina bude postupně stočena do sklenic a nemocnice jej letos využije, vzhledem k získanému množství, jako netradiční dárkovou pozornost. Ačkoliv se průměrná sklizeň z jednoho včelstva může pohybovat až okolo 30 kilogramů, úroda medu v areálu novojičínské nemocnice je nižší. Včelám bohužel nepřála zima a jedno včelstvo během roku uhynulo. „Není to nic nezvyklého, malé úbytky jsou u včelstev přirozené. Tím, že v nemocnici máme pouze dva úly a úmrtí jednoho včelstva hned sníží naši úspěšnost na polovinu, to může působit jako neúspěch. Ale vzhledem k tomu, jak v našem regionu řádil včelí mor a varroáza a naše včely zůstaly nemocemi nezasaženy, jsme i s naší malou úrodou spokojeni,“ vysvětlil vedoucí oddělení léčebné výživy a dlouholetý včelař Tomáš Staněk s tím, že včely navíc musely vystavět téměř celé nové dílo.

„Uvádí se, že na jeden kilogram vosku, který musí včela vyrobit na stavbu nového díla, je třeba 3 až 10 kilogramů medu, a i o to se nám tedy snížil výnos,“ doplnil. Ačkoliv snůškou letošní včelařská sezona skončila, pro Tomáše Staňka jako včelaře přicházejí další povinnosti spojené se sezónou nadcházející. Nyní je třeba připravovat včelky na zimu. „Včelstva musíme ošetřit kyselinou mravenčí, abychom omezili co nejvíce nebezpečí varroázy, což je nemoc způsobující úhyn včel. Musíme také včelám doplnit zásoby na zimu, takže jim budeme podávat cukerný roztok,“ sdělil Staněk, který byl i otcem myšlenky zřídit včelí úly v nemocnici. Jak vysvětlil, dostatečné zásoby jsou důležité, protože včely už začínají chovat plod, ze kterého se vylíhnou dlouhověké včely. Ty pak přezimují a právě na nich bude záležet, jaká budou včelstva v příštím roce. Do prázdného úlu, který uplynulou sezónu nepřežil, už před časem Tomáš Staněk usadil oddělek, který si z otevřeného plodu sám vychoval matku.

„V současné době matka klade na třech rámcích a naší snahou je podpořit její kladení medocukrovým těstem, aby do příchodu podzimu bylo včelstvo v plné síle a mohlo s větším úspěchem přečkat zimu,“ uvedl Tomáš Staněk. Úly jsou v areálu nemocnice umístěny v bezpečné vzdálenosti od lůžkových a ambulantních částí nemocnice. Lidé tak nemusejí mít obavy ze žihadla nebo z útoku rojem. Nejrizikovější je zhruba pět metrů okolo včelína, ve větší vzdálenosti se včely rozptýlí. Proto jsou úly oplocené, a to ještě ve větší vzdálenosti než je doporučovaných pět metrů. Nikdo tak nemá šanci se k nim dostat. Riziko žihadla je v areálu úplně stejné jako kdekoliv jinde v otevřených prostorech, například v parku. Med je významnou potravinou přírodního sacharidového charakteru, která je vytvářená společenstvím včel medonosných ze sladkých šťáv z nektaru (květový med) nebo medovice (medovicový, lesní med) z živých částí rostlin. Tuto šťávu včely sbírají, přetvářejí a zahušťují obohacením látek z vlastního těla. 

A z čeho je vlastně med složen? Med není jen příjemná sladkost, ale je směsí celé řady důležitých látek. Obsahuje vodu, sacharidy, minerální látky, bílkoviny, volné aminokyseliny, organické kyseliny, enzymy, vitamíny, aromatické látky, polyfenoly, barviva, či pylová zrna. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, je známý především svojí schopností ničit baktérie. Předtím, než lidé začali používat chemicky vyrobená antibiotika, med byl nedílnou součástí domácí lékárny. Med díky svému složení prokazatelně ničí poměrně velkou skupinu mikroorganismů, se kterými si naše těloneporadí, přitom nemá neblahé vedlejší účinky chemických antibiotik. Ať ho užíváme jakkoliv, samotný na lžičku nebo jako součást oblíbeného receptu, důležité je začít ho užívat včas, už při prvních příznacích nemocí, a dále pak pravidelně několikrát denně až do úplného vyléčení. Pravidelným užíváním medu ale můžeme také onemocněním předcházet, med je účinná prevence nachlazení, angín, zánětů průdušek a horních cest dýchacích, rýmy a podobně. Protože mikroorganismy způsobující tyto nemoci dokáže ničit už v samém zárodku, zabraňuje jejich rozmnožování a šíření v našem těle. Zároveň ale díky mnohým, výše jmenovaným obsaženým látkám účinně posiluje naši imunitu, zásobuje nás vitaminy, minerály, aminokyselinami apod., zlepšuje funkci našich vnitřních orgánů a tělo tak činí celkově odolnějším. 

Med je považován za účinnou prevenci takzvaných civilizačních chorob, a to i díky další jeho schopnosti, kterou je čištění organismu od usazenin a volných radikálů. Díky svým antibiotickým účinkům je med už po několik tisíciletí uznávaným lékem i při vnějším užití. Používá se na špatně se hojící poranění kůže, na léčení různých vředových onemocnění kůže, urychluje hojení popálenin a omrzlin, proleženin, rychle regeneruje například suché rty a pokožku celého těla. Přitom jeho použití je úplně jednoduché, stačí ho v tenké vrstvě nanést na kůži a nechat působit, u komplikovanějších případů, které vyžadují delší léčbu, ho můžeme používat i po dlouhou dobu ve formě obkladů a zábalů. Jeho účinek při léčení kůže je dvojí. Postižené místo dezinfikuje, ničí vetřelce a brání jejich rozmnožení, je tedy protizánětlivý. Zároveň však kůži hydratuje a vyživuje díky svému bohatému složení, je tedy regenerační. Pro své účinky med získal na velké oblibě také v kosmetice. Vyrábějí se z něj pleťové krémy, pomády na rty, šampóny a kondicionéry na vlasy, sprchové gely a mýdla, pleťové masky a podobně.