Nem. Valašské Meziříčí

Rehabilitace Nemocnice Valašské Meziříčí získala dva špičkové přístroje k magnetoterapii

1. 11. 2016

Využití přístroje je možné v mnoha medicínských oborech a velmi často je nepostradatelnou součástí komplexní rehabilitace.

Text a foto: Michal Václav, DiS.

Rehabilitační ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí se může pochlubit dvěma novými magnetickými přístroji Biomag. Špičkové přenosné magnetoterapeutické přístroje, které v oblasti zdravotnictví patří mezi nejvyhledávanější, přišly na 130 tisíc korun. Přístroje nahradily dva starší typy, které na rehabilitaci využívali více jak 10 let. Magnetoterapie spočívá v působení umělého magnetického pole určitých parametrů na lidský organismus. Jedná se tedy o fyzikální terapii. Nové zařízení je určeno pro aplikace magnetoterapie na různé části těla u všech věkových kategorií. „Pozitivním efektem léčby je zlepšení regenerační schopnosti organismu, tlumení bolesti, podpora látkové výměny, zlepšení imunitního systému a udržení dobrého zdravotního stavu. Využití přístroje je možné v mnoha medicínských oborech a velmi často je nepostradatelnou součástí komplexní rehabilitace,“ říká vedoucí fyzioterapeut Mgr. Rostislav Skýpala. Součástí dodání samotného přístroje byla i dvě nová lůžka s posuvnými aplikátory a podložky, tzv. „deky“, které magnetoterapeuticky působí na větší část organismu.

Pořízení nové magnetoterapie zvyšuje nejen komfort léčby pacientů, ale také obsluhy personálu. „Posuvné válcové aplikátory výrazně snížily fyzickou námahu fyzioterapeutů při obsluze přístroje, to bylo dříve možné provádět pouze namáhavou manipulací s válci. Nová lehátka současně umožňují pacientovi během terapie pohyb a změnu polohy na leh na boku nebo na břichu,“ popisuje vedoucí fyzioterapeut. Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole proniká zcela lidským organismem bez jakýchkoliv škodlivých vedlejších účinků. Použití je bezbolestné a pohodlné. Jedna aplikace trvá 25 minut. Množství aplikací určuje lékař, ale většinou se série terapie aplikuje 10krát. „Na jednom přístroji se provede měsíčně zhruba 500 až 600 terapií,“ dodal Mgr. Rostislav Skýpala. Procedury jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami. K objednání na rehabilitačním oddělení zájemci potřebují doporučení praktického nebo jiného odborného lékaře. Zájemci se mohou objednat osobně s individuální volbou časových termínů během pracovního dne.