Nem. Valašské Meziříčí

Pacientky se mohou nově radit po síti

8. 7. 2014

Díky snadné dostupnosti konzultace přes internet bude možné včas zachytit problematické případy.

Text: Ing. Hana Szotkowská / Foto: Ing. Věra Šejdová

Internet je dnes největším zdrojem informací. Zlaté stránky dnes nahradily ty webové, pacienti na nich obvykle najdou veškeré zásadní informace o nemocnici, včetně telefonních kontaktů. Valašskomeziříčská nemocnice zašla ještě dál a na webových stránkách porodnicko-gynekologického oddělení spustila internetovou poradnu. Pacientky tak mohou nově své zdravotní potíže v oblasti gynekologie a porodnictví konzultovat 24 hodin denně s lékaři přes internet. Novinku spustila nemocnice jako jedna z mála v Česku na svém webu nemocnicevalmez. agel.cz v sekci gynekologicko-porodnické oddělení.

Ženy či jejich partneři tak mohou s odborníky skrze síť konzultovat například své dotazy ohledně porodu, těhotenství, antikoncepce i gynekologických obtíží a onemocnění. Otázky lze klást nejen jmenovitě, ale i zcela anonymně. „Internetová poradna samozřejmě nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře, což ani není jejím cílem. V mnoha dílčích problémech však bude účinným pomocníkem pro širokou veřejnost. Přispěje také k dalšímu zkvalitnění služeb pro naše pacientky,“ vysvětluje účel poradny MUDr. Petr Kratochvíl z valašskomeziříčské nemocnice, který s ženami po síti komunikuje. Za hlavní výhodu nové internetové poradny považuje to, že díky snadné dostupnosti konzultace přes internet bude možné včas zachytit problematické případy pro účinnou léčbu.

„Zřídit poradnu jsme se rozhodli i na základě potřeby zodpovídat dotazy pacientek, které se s obdobnými problémy telefonicky obracely různě na sestry a lékaře oddělení, přičemž ne vždy bylo v možnostech personálu dotazy efektivně zodpovědět. Tato poradna bude kvalitnější alternativou a jasným místem, kde mohou ženy klást své dotazy. Věřím, že pacientky naši novou službu ocení,“ dodává lékař Petr Kratochvíl s tím, že porodnicko-gynekologické oddělení valašskomeziříčské nemocnice má dlouhou tradici. Zdejší gynekologové léčí komplexní gynekologické problémy, kromě toho pomohou každý rok na svět víc než osmi stovkám dětí. Porodnice nabízí kurzy předporodní přípravy, prohlídky porodnice a v rámci porodu nabízí řadu doprovodných služeb, od aromaterapie až po „rajský plyn.“