Nem. Valašské Meziříčí

Nemocnice nabízí budoucím maminkám těhotenské cvičení

6. 2. 2014

Cvičení v těhotenství udržuje organismus budoucí maminky v dobré fyzické a psychické kondici.

Text: Mgr. Radka Baková / Foto: archiv redakce

Nemocnice Valašské Meziříčí rozšířila své služby pro budoucí maminky a zavedla pro ně těhotenské cvičení. Lekce probíhají každé pondělí od 17.00 do 18.00 hodin v tělocvičně rehabilitace nemocnice. Cvičení v těhotenství udržuje organismus budoucí maminky v dobré fyzické a psychické kondici. Ženy při něm posílí svalové skupiny důležité pro porod a dozvědí se také informace týkající se porodu samotného i péče o dítě.

„Cvičení se zaměřuje na těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna při příjemné relaxační hudbě. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ řekla staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Andrea Dočkalová, která na kurzech předcvičuje a s cvičením těhotných má již pětiletou praxi. Maminkám stačí přijít na cvičení v pohodlném oblečení a není tedy potřeba mít s sebou speciální úbor.

Pokud maminky chtějí i v těhotenství zůstat v dobré kondici, měly by cvičit vždy pod dohledem odborníka. Těhotné musí totiž při cvičení dodržovat řadu pravidel, aby neohrozily sebe ani miminko. „Maminky nesmí provádět cviky, u kterých hrozí otřesy nebo dokonce pád. Rovněž je třeba dbát na to, aby nebyl stlačován plod. Ve třetím trimestru jsou dokonce některé cviky úplně vyloučené. Když přijdou ženy cvičit k nám, mají záruku dozoru erudovaného odborníka,“ upozornila Andrea Dočkalová s tím, že tělocvična je ozvučená, takže lekce budou probíhat za doprovodu příjemné hudby. Budoucí maminky budou mít v rámci lekce k dispozici nejrůznější pomůcky – činky, velké gymnastické balóny apod., které nemocnice zakoupila přímo pro tyto účely.

Zájemkyně o cvičení v Nemocnici Valašské Meziříčí se mohou hlásit na telefonním čísle 725 332 322 či emailem na – andrea.dockalova@nvm.agel.cz. Cena kurzu s 11 vstupy je 600 korun. Počet účastnic na jedné hodině je omezen na 10 osob.